Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
63

Anna Osadnik OSA, Nie będę skarbonką

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 895 - 1 119 EUR

Anna Osadnik OSA, Nie będę skarbonką
Szamot z porcelitem - szkliwiony
Wysokość: 58 cm
Praca sygnowana, UNIKAT
_____

Nie będę skarbonką z podbitym okiem. Unikatowa rzeźba ceramiczna, wysokotopliwa masa rzeźbiarska szamot z porcelitem do formowania ręcznego, angobowana, szkliwiona. Wysokość: 58 cm. Głowa powstawała w towarzystwie wielu innych „skarbonek”. Skarbonka polega między innymi na użytecznym otworze. W przypadku ceramiki, jest to otwór umożliwiający wydobycie się gazów z wnętrza podczas procesu wypalania. W związku z tym, że otwory bywają niepoważne, a lepiona przeze mnie głowa zmierzała w stronę „bardzo serio”, postanowiłam ów niezbędny otwór uczynić jak najmniej praktycznym i tym samym poprzez zagięcie do dołu uniemożliwić używanie go. Dla przekory jednak, w tyle głowy dodałam inny i dużo większy otwór - pomocny w transporcie ciężkiej, bo tym razem dosyć grubo lepionej formy.

_____
ANNA OSADNIK OSA. Tarnogórzanka, ur. 08.01.1971. Absolwentka ASP (dawniej PWSSP) we Wrocławiu na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie grafiki artystycznej i malarstwa uzyskała w roku 1995. Od 2015 jest członkiem Związku Ceramików Polskich (Polish Ceramics Association). W 2016 pod opieką artystyczną prof. dr hab. Andrzeja Szarka, rozpoczęła studia doktoranckie w dziedzinie rzeźby w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od 1998 prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej. Zajmuje się ceramiką wypalaną naturalnymi metodami („Gangosy”, „Kamienie”, „Ślady”), wykonuje grafiki ulotne (np. „Szkice linorytem”) i trwałe („Glinoryty”, grafiki drukowane w glinie i utrwalane w temperaturze 1300°C). Tworzy również wielkoformatowe grafiki drukowane ciałem („DUPODRUKI”, „Traktat o drukowaniu”). Porusza problemy związane z ekologią, np. kontynuowany od 1997 roku recycle/cykl „LofP” („Line of Prospects – Linia Horyzontów”) oraz od 2016 cykl „Złote drzewa”, a w 2018 w efekcie społecznej akcji czyszczenia świata zrealizowała przestrzenną instalację z 6 tysięcy butelek bezzwrotnych ze szkła („Skupiona Sfera 19.003/350+”). Od 1998 przygotowuje autorskie cykle marynat „The Golden Collection”. Zajmuje się również problematyką reintegracji poprzez twórczość (np. w ramach projektu LCC/Lubsza Culture Center, w latach 2015-2018 zainicjowała cztery edycje festiwalu „Ceramiczna Noc w Lubszy”) i organizacją happeningów interaktywnych („Taniec w glinie”, ”Zbieram dłonie”). Bohaterka kilku felietonów Krzysztofa Mazika „Książka kucharska – 100 niejadalnych potraw”. Uwieczniona w kalendarzu autorstwa Marka Wesołowskiego i Krzysztofa Millera „Twórcy Kultury Śląskiej / 2014”. W latach 1995-2019 przygotowała 51 wystaw autorskich w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w ponad 200 międzynarodowych akcjach, plenerach, sympozjach, warsztatach, wystawach i wydarzeniach, również muzycznych, teatralnych i pokazach mody. Jej prace można znaleźć w muzeach i galeriach oraz w kolekcjach prywatnych w wielu krajach (Polska, Niemcy, Holandia, Finlandia, Czechy, Włochy, Kanada, Francja, Szwecja, Anglia, San Salvador, Kirgistan, Holandia, Węgry, Rumunia, Ukraina). 
Aukcja
I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
gavel
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
559 EUR
Estymacje
895 - 1 119 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 86 | Ulubione: 1
Aukcja

Galeria Lampert

I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, powierzone przez artystów lub stanowiące własność Galerii Lampert.
 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą, podaną w katalogu oraz estymację. 
 3. Do wylicytowanej ceny doliczona jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
 4. Galeria Lampert zastrzega sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyny. 


II

 1. Osoby zainteresowane licytacją mają możliwość złożenia oferty kupna (z dowolnym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W licytacji wezmą udział w ich imieniu pracownicy Galerii Lampert (Informacja o wysokości proponowanej najwyższej ceny jest informacją całkowicie poufną). 
 2. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Galerii Lampert. 
 3. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne w tym brak możliwości połączenia się telefonicznego z klientem w trakcie trwania licytacji. 


III

 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – aukcjonera.
 2. Licytacja zaczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną poniżej której, obiekt nie może zostać sprzedany bez zgody artysty. Cena gwarantowana jest znana tylko Galerii, sprzedającemu i aukcjonerowi i stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.
 3. O wysokości kwoty postąpienia decyduje aukcjoner. Zwyczajowo stanowi ona około 10% poprzednio zgłoszonej oferty. 
 4. Aukcjoner jest upoważniony do samodzielnego składania kolejnych ofert lub w odpowiedzi na oferty osób licytujących, aż do osiągnięcia ceny gwarantowanej.
 5. Nabywcą zostaje osoba, która zaproponowała najwyższą cenę. Uderzenie młotkiem przez aukcjonera jest równoznaczne z zakończeniem licytacji. Jeżeli licytacja zostaje zakończona w sposób sporny, aukcjoner jest upoważniony do rozwiązania sporu lub ponownego przeprowadzenia licytacji. 
 6. Umowa sprzedaży nie zostaje zawarta, gdy licytacja kończy się poniżej ceny gwarantowanej. W takim przypadku zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać zatwierdzone przez właściciela licytowanego obiektu, który na podjęcie decyzji ma 7 dni kalendarzowych. Wylicytowana cena stanowi w takim przypadku wiążącą ofertę nabywcy. Jeśli po aukcji zostanie zgłoszona kolejna oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej – pierwszemu oferentowi przysługuje prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej. 


IV

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni od zakończenia aukcji lub od uzgodnienia oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas uregulowana w terminie do 10 dni od zakończenia aukcji. W przypadku niedotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku.
 2. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie uregulowania całej kwoty. 


V

 1. Galeria Lampert daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu , opisanych w katalogu.
 2. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 
O aukcji

Pochodzą z różnych regionów Polski i ukończyli różne Akademie Sztuk Pięknych. Artyści tworzący w drewnie, szkle, brązie, ceramice i innych materiałach. Twórcy dopiero wyznaczający swoją artystyczną ścieżkę jak i tacy, którzy już odcisnęli wyraźny ślad w historii polskiej sztuki współczesnej. Powiedzieć, że są najlepszymi, nadal żyjącymi, polskimi rzeźbiarzami i rzeźbiarkami – to powiedzieć zdecydowanie zbyt mało!


Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwszą Aukcję Rzeźby Współczesnej, na której pragniemy zaprezentować bez wątpienia wyjątkowe, artystyczne osobowości. Co istotne – osobowości nadal będące wśród nas. Artystów, których można poznać, z którymi można porozmawiać, i których historię można śledzić na własne oczy. Pragniemy zerwać z pewnego rodzaju kultem twórców którzy już od nas odeszli i pokazać, że wśród nas są artyści równie istotni dla naszego dorobku kulturowego. 


Obok kilkudziesięciu rzeźb, chcielibyśmy także zaprezentować Państwu dwie prace Henryka Cześnika. Rysunek i – tak bardzo charakterystyczny dla Jego działalności – obraz namalowany na prześcieradle. Pomimo odmiennej dziedziny prof. Cześnik jest artystą niezwykle ważnym dla naszej galerii i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go zabraknąć na organizowanej przez nas premierowej aukcji. 


Zapraszamy serdecznie do udziału. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami – z radością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Istnieje możliwość zobaczenia każdego z obiektów w naszej stacjonarnej galerii w Krakowie – po uprzednim uzgodnieniu terminu.


Galeria Lampert

Dane kontaktowe:
[email protected]
+48730952901
www.galerialampert.com

FAQ
O sprzedawcy
Galeria Lampert
Kontakt
Galeria Lampert
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
keyboard_arrow_up