Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
9

Anna Wątróbska-Wdowiarska (ur. 1960), Nad...tchnienie, relief naścienny, unikat

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 1 773 - 2 216 EUR
rzeźba brąz patynowany, lany, relief naścienny, wysokość 50 cm, szerokość 60 cm, unikat

Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska
Ur. 17 stycznia 1960 w Warszawie.
Rzeźbiarz-medalier, studiowała na Warszawskiej ASP, w latach 1981 – 1987. Specjalizację w dziedzinie medalierstwa ukończyła w pracowni prof. Zofii Demkowskiej. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. Stanisława Słoniny. Praca dyplomowa została nagrodzona medalem im. prof. Mariana Wnuka. Lane i bite medale znajdują się w zbiorach zagranicznych i krajowych muzeów oraz osób prywatnych. W dorobku artystycznym posiada ponad dwieście realizacji medali bitych. Od 20 lat współpracuje z Mennicą Polską S.A. oraz  z Narodowym Bankiem Polskim, dla którego zrealizowała serię monet upamiętniających tragedię smoleńską (moneta złota z portretami Marii i Lecha Kaczyńskich) a obecnie realizuje serię  monet z portretami królów polskich według medali, zamówionych przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Członek Międzynarodowej Federacji Medalierstwa FIDEM,  oraz  ZPAP. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki medalierskiej. W swojej twórczości nie ogranicza się tylko do płaskiego reliefu, ale także realizuje przestrzenne formy rzeźbiarskie, od małej formy po monument. W 2000 r. zrealizowała tablicę pamiątkową z popiersiem Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego dla Muzeum Zamojskich w Kozłówce.

Wystawy Indywidualne:
 • Medale i Plakiety, Muzeum Sztuki Medalierskiej, Wrocław 1998.
 • Sztuka Medalierska, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Ostrołęka 1999.
 • Dwa Pokolenia – Stanisława Wątróbska-Frindt, Anna Wątróbska-Wdowiarska, Muzeum w Brodnicy 1999.
 • Sztuka Medalierska, Muzeum Historyczne m. St. Warszawy, Warszawa 2000,
 • Wystawa Medalierska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu 2004.
 • Wystawa medalierska Pekin , Szanghai 2013.
 • Wystawa rzeźby i medalu "Między przestrzenią a iluzją"Doha- Qatar 2014
 • Wystawa rzeźby i medalu PROM/Saska Kępa, Warszawa 2016

Nagrody:
 • II miejsce w zamkniętym konkursie ogłoszonym przez Wydział Rzeźby ASP i Naczelnika Miasta Łowicza, z okazji 850 – Lecie Łowicza (medal bity) 1986.
 • Nagroda za poziom artystyczny przyznana przez Węgierski Instytut Numizmatyczny "Salvador Dali", FIDEM 1994 (medal lany).
 • III miejsce w konkursie na medal kongresowy FIDEM 1996 (medal bity)
 • I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Towarzystwo Marii Skłodowskiej – Curie w Hołdzie i Warszawską ASP, z okazji 100 rocznicy odkrycia radu (medal bity) 1996.
 • II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta Warszawy na medal poświęcony 400 – lecie Stołeczności Warszawy (medal bity) 1996
 • I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Kancelarię Sejmu RP, na medal sejmowy (medal lany) 1996.
 • II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie "Masaccio 600" , Tel Aviv (medal lany) 2002.
 • Wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie "Duch skrzypiec", Tel Aviv (medal lany) 2002.
 • Nagroda Specjalna Przyznana przez Bassis School of Sculpture w II Międzynarodowym Konkursie w Tel Avivie (medal lany) 2002.
 • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Monetarnym organizowanym przez Mennicę Japońską (projekt gipsowy) 2003.
 • III nagroda w konkursie VII Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim 2004 (Dante Europeo)
 • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Monetarnym organizowanym przez Mennicę Japońską (projekt gipsowy) 2004.
 • Wyróżnienie w konkursie VIII Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim 2006 (dyptyk „Kropla”)
 • III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Monetarnym organizowanym przez Mennicę Japońską (projekt gipsowy) razem z Magdaleną Dobrucką) 2006
 • II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Coin Contest 2011 w Petersburgu na Srebrną Monetę Roku (Ikona Matki Boskiej Smoleńskiej).
 • III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Coin Contest 2011 w Petersburgu za Srebrną Monetę Roku (Słowianka).
 • I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Medalierskim "Beauty of Animals" Chiny/Pekin 2015

Aukcja
2. Aukcja Rzeźby WorldartB Gallery
gavel
Data
21 września 2021 CEST/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
1 551 EUR
Estymacje
1 773 - 2 216 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 48 | Ulubione: 0
Aukcja

WorldartB Gallery

2. Aukcja Rzeźby WorldartB Gallery
Data
21 września 2021 CEST/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Regulamin
I

1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów, bezpośrednio od artystów lub stanowiące własność WorldartB Anna Katarzyna Borowczak, zwaną dalej Organizatorem Aukcji.
Organizator aukcji jest pośrednikiem handlowym pomiędzy komitentami wstawiającymi obiekty na aukcji a kupującymi. Zgodnie z oświadczeniami komitentów obiekty stanowią ich własność lub dysponują oni pełnią praw w zakresie rozporządzania nimi i nie są objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym czy skarbowym.

2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu oraz estymację. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.

3. Wystawy obiektów aukcyjnych dostępne są na telefon po uprzednim  umówieniu na spotkanie ( 607 781 420 ), a po pandemii, będzie możliwość oglądania obiektów w ściśle wyznaczonym miejscu i i czasie, każdorazowo podane miejsce przy miejscu aukcji.

W trakcie ich trwania zachęcamy do kontaktu z marszandem, e-mailowo: [email protected] lub telefonicznie, który chętnie odpowie na wszystkie pytania i ustali spotkanie.

II

1. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość  złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Organizatora Aukcji (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną).

2.  Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia u Organizatora Aukcji na numer telefonu 607 781 420, maksymalnie  przeddzień dnia aukcji,( jedna doba przed aukcją ), aby reprezentować go podczas aukcji. Niezbędne jest przesłanie e-mailowo: [email protected]   fotokopii swojego dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych i zlecenia na konkretną pozycję.

3.1. Obsługa zleceń z opcją „z limitem ceny”.
Podczas aukcji nasz pracownik w Państwa imieniu licytuje obiekt, na który zostało złożone zlecenie maksymalnie do podanego w zleceniu limitu ceny. W przypadku wygranej licytacji klient na adres e-mail otrzymuje informację z potwierdzeniem wygranej i rozliczenie zakupu.

3.2. Obsługa zleceń z opcją ”proszę dzwonić”.
Istnieje możliwość licytacji przez telefon za pośrednictwem jednego z naszych pracowników. W tym celu łączymy się telefonicznie z klientem podczas trwania aukcji przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału  licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Organizator Aukcji rekomenduje wskazanie maksymalnego limitu ceny, do której można licytować w Państwa imieniu. Zastrzegamy prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej.

4.  Licytacja w imieniu klienta.

Aby uczestniczyć w licytacji wystarczy złożyć swoje zlecenie „chęci kupna” elektronicznie, telefonicznie lub wypełnić formularz w siedzibie galerii i domu aukcyjnego. Obowiązuje wyżej opisana formuła Rejestracji i składania zleceń. Zawarte w zleceniu kwoty powinny dotyczyć maksymalnej kwoty wylicytowanej i nie uwzględniać opłaty aukcyjnej i opłat dodatkowych. Powinny być wyrażone w PLN oraz zgodne z  obowiązującą Tabelą postąpień. W przypadku dwóch lub większej ilości zleceń z takim samym limitem decyduje kolejność zgłoszeń. Opisane usługi licytacji w imieniu klienta są bezpłatne i poufne.

5. Organizator Aukcji nie ponosi odpowiedzialności za techniczne problemy, brak możliwości połączenia telefonicznego się z klientem podczas aukcji.

III

1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - Aukcjonera.

2. Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną, poniżej której obiekt nie może być sprzedany bez dodatkowej zgody właściciela.

3. Aukcjoner może sam składać oferty, kolejne lub w odpowiedzi na oferty Klientów, aż do poziomu ceny rezerwowej.

4. O postąpieniu w licytacji decyduje Aukcjoner. Zwyczajowo wynosi ono ok. 10 %.

5. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą ceną. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację.

6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny gwarantowanej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta.

7. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie niższym niż cena gwarantowana, ostateczne zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać potwierdzone przez właściciela obiektu w terminie 5 dni od daty aukcji. Wylicytowana cena stanowi wiążącą ofertę nabywcy. W przypadku gdy po aukcji zostanie zgłoszona druga oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej, pierwszy oferent ma prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej.

8. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT.

IV

1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji lub uzgodnieniu oferty.

2.  Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty ( gotówką lub przelewem do Organiztora Aukcji - WorldartB Anna Katarzyna Borowczak, NIP 897 108 36 65, nr konta bankowego   21 1090 1753 0000 0001 4028 3249 ).
 
3. Odbiór.

Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy wyłącznie po dokonaniu pełnej zapłaty. Wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Zakupione obiekty mogą zostać wydane tylko nabywcy lub osobie posiadającej pisemne jego upoważnienie.
Na życzenie Organizator może zapakować i wysłać zakupione prace pocztą kurierską na koszt odbiorcy, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną zwłokę w realizacji dostawy lub uszkodzenia obiektu podczas transportu. Zakupione na aukcji obiekty powinny być odebrane w ciągu 7 dni od dnia aukcji. W przeciwnym razie klient może być obciążony kosztami magazynowania. Na terenie Warszawy  i okolic lub Wrocławia praca może zostać dostarczona osobiście na adres, po uprzednich ustaleniach z nabywcą.

V

1. Organizator Aukcji daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu i wystawia certyfikat autentyczności.

VI

1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.

VII

Uczestnik aukcji wyraża zgodę na przetwarzanie i przechowywanie swoich danych osobowych przez Organizatora Aukcji. Dane osobowe klientów są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Organizatora Aukcji i podmiotów powiązanych, które mogą je przetwarzać w zakresie niezbędnym do realizacji zleceń licytacji.

Galeria i Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów starszych niż 55 lat oraz o wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących płatności gotówką w kwocie powyżej 10 000 Euro.
 
O aukcji

Wystawa prac rzeźbiarskich odbędzie się od 12 września 2021 (niedziela) do 21 września 2021 (wtorek), od 12.00 do 19.00 - Studio Brzozowa (3one33), ul. Brzozowa 31/33 w Warszawie (Stare Miasto). Inne godziny wystawy możliwe po uprzednim umówieniu się pod tel. + 48 607 781 420.



FAQ
O sprzedawcy
WorldartB Gallery
Kontakt
WorldartB Gallery
room
ul. Saska
03-914 Warszawa
phone
+48607781420
Godziny otwarcia
Poniedziałek
12.00 - 19.00
Wtorek
12.00 - 19.00
Środa
12.00 - 19.00
Czwartek
12.00 - 20.00
Piątek
12.00 - 21.00
Sobota
16.00 - 21.00
Niedziela
Zamknięte
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up