Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
58

Karol Dusza, Szybujący

add Twoja notatka 
Opis pozycji

Karol Dusza, Szybujący
Drewno i elementy metalowe
Praca sygnowana
Wysokość: 160 cm
UNIKAT
_____________
Karol Dusza urodził się w Bytomiu w roku 1972. 

Zajmuje się twórczością artystyczną – rzeźbą w drewnie. Zadebiutował w 2000 roku udaną wystawą w Galerii Artystów Siedleckich i Podlaskich w pałacu Ogińskich w Siedlcach. Tworzy prace w konwencji sztuki symbolicznej, alegorycznej i abstrakcyjnej. Intrygują rzeźby postaci ludzkich, jak: alegoria jedności kobiety i mężczyzny (oplatające się w uścisku dwa konary wyrosłe z jednego pnia) czy symbolicznie ukazany odwieczny czar kobiecości w jej uwodzicielskich kształtach , zarówno subtelnych, ale i nadmiernie uwypuklonych. Postacie są zdeformowane jakby przez życie zwichrowane, symbolicznie powykrzywiane. Na uwagę zasługują rzeźby monumentalne, niemalże wymarzone do postawienia w ogrodzie przed domem. Artysta potrafi wydobyć nomen omen „duszę” z materiału – jego kształt, układ słoi, opór a nawet barwę dobierając odpowiednie środki konserwujące. Nic też dziwnego, że wszystkie jego rzeźby cechują się dużą ekspresją. To wszystko sprawia, że widzimy niebanalnego artystę rzeźbiarza.  

Aukcja
Aukcja Gwiazdkowa - od 1000 zł
gavel
Data
14 grudnia 2021 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
213 EUR
Cena sprzedaży
251 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
213 EUR
Przebicie
118%
Wyświetleń: 45 | Ulubione: 0
Aukcja

Coco Art

Aukcja Gwiazdkowa - od 1000 zł
Data
14 grudnia 2021 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 20
  200
  > 20
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  2 000
  > 200
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, powierzone przez artystów lub stanowiące własność Galerii Lampert.
 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą, podaną w katalogu oraz estymację. 
 3. Do wylicytowanej ceny doliczona jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
 4. Galeria Lampert zastrzega sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyny. 


II

 1. Osoby zainteresowane licytacją mają możliwość złożenia oferty kupna (z dowolnym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W licytacji wezmą udział w ich imieniu pracownicy Galerii Lampert (Informacja o wysokości proponowanej najwyższej ceny jest informacją całkowicie poufną). 
 2. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Galerii Lampert. 
 3. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne w tym brak możliwości połączenia się telefonicznego z klientem w trakcie trwania licytacji. 


III

 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – aukcjonera.
 2. Licytacja zaczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną poniżej której, obiekt nie może zostać sprzedany bez zgody artysty. Cena gwarantowana jest znana tylko Galerii, sprzedającemu i aukcjonerowi i stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.
 3. O wysokości kwoty postąpienia decyduje aukcjoner. Zwyczajowo stanowi ona około 10% poprzednio zgłoszonej oferty. 
 4. Aukcjoner jest upoważniony do samodzielnego składania kolejnych ofert lub w odpowiedzi na oferty osób licytujących, aż do osiągnięcia ceny gwarantowanej.
 5. Nabywcą zostaje osoba, która zaproponowała najwyższą cenę. Uderzenie młotkiem przez aukcjonera jest równoznaczne z zakończeniem licytacji. Jeżeli licytacja zostaje zakończona w sposób sporny, aukcjoner jest upoważniony do rozwiązania sporu lub ponownego przeprowadzenia licytacji. 
 6. Umowa sprzedaży nie zostaje zawarta, gdy licytacja kończy się poniżej ceny gwarantowanej. W takim przypadku zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać zatwierdzone przez właściciela licytowanego obiektu, który na podjęcie decyzji ma 7 dni kalendarzowych. Wylicytowana cena stanowi w takim przypadku wiążącą ofertę nabywcy. Jeśli po aukcji zostanie zgłoszona kolejna oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej – pierwszemu oferentowi przysługuje prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej. 


IV

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni od zakończenia aukcji lub od uzgodnienia oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas uregulowana w terminie do 10 dni od zakończenia aukcji. W przypadku niedotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku.
 2. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie uregulowania całej kwoty. 


V

 1. Galeria Lampert daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu , opisanych w katalogu.
 2. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 
O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Coco Art
Kontakt
Galeria Coco Art
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up