Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Barbara Zielińska-Jankowska - Aukcje

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w latach 1972-1977. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowniach: prof. Zofii Demkowskiej i prof. Bohdana Chmielewskiego. Na Uniwersytecie Warszawskim (IPSiR) ukończyła w 2003 r. Studia Podyplomowe w zakresie "Treningu Kreatywności i Artterapii". Prowadzi działalność pedagogiczną w XXXIV LO im. Cervantesa w Warszawie, realizując od 1993 autorski program plastyki. Pracuje twórczo w zakresie rysunku (w poprzednich latach także w zakresie medalierstwa).

Stypendium twórcze

  • Ministerstwo Kultury i Sztuki - 1982

Nagrody i wyróżnienia

  • 1979 - "Wystawa "Przeciw wojnie - Majdanek'79" - wyróżnienie
  • 1980 - "Olimpijski Konkurs Sztuki" - II nagroda
  • 1991 - "Konkurs na medal "Konstytucja 3 Maja" - wyróżnienie

Prace w zbiorach

  • Muzeum Sztuki Medalierskiej (Wrocław)
  • Muzeum Sportu i Turystyki (Warszawa)
  • zbiory prywatne

Wystawy indywidualne

  • 1978 - Centrum Kultury i Sztuki, Sokołów Podlaski - medale, rysunki
  • 1981 - Biuro Wystaw Artystycznych, Suwałki - rysunki, medale
  • 1984 - Galeria Pokaz, Warszawa - medale
  • 1988 - Galeria Wiejska, Sulęczyno - rysunki, pastele
  • 1996 - Galeria 34, Warszawa - rysunki, medale ("Pejzaże")
  • 1999 - Galeria 34, Warszawa - rysunki ("Wnętrza, miejsca, sytuacje")
  • 2001 - Galeria Test, Warszawa - rysunki ("Sytuacje")
  • 2013 - Galeria 34, Warszawa - rysunki ("Spotkanie")
  • 2013 - Chorwacja - Korcula-Racisce - ("Rysunki")
  • 2015 - Galeria "U", DK Stokłosy, Warszawa - rysunki ("Notatki")
  • 2015 - Galeria Elektor + Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa - rysunki ("Opowieści o …")
  • 2016 - Galeria MCK - Płońsk - rysunki ("W mieście")
  • 2017 - Galeria Ostrołęka - OCK, Ostrołęka - rysunki ("Poza domami")
  • 2019 - Galeria na Smolnej 9 - DKŚ Warszawa - rysunki ("O ptakach")
  • 2020 - Galeria Ad-Hoc - Warszawa - rysunki ("Różne światy")
  • 2021 - Międzypokoleniowa Klubokawiarnia - Wystawa rysunków i pasteli - "Wspomnienia" - MPKK DKŚ Warszawa

Wystawy zbiorowe

  • 1977 - "Dyplomy "77" - Zachęta, Warszawa
  • 1978 - "Wojsko w życiu ojczyzny" - Zachęta, Warszawa
  • 1979 - "Dziecko w PRL" - Galeria Ściana Wschodnia, Warszawa
  • 1979 - "Tematyka dziecięca w medalierstwie" - BWA, Toruń
  • 1979 - "Tendencje i osobowości 1974-1979 - Zachęta, Warszawa
  • 1979 - "Artyści Warszawy" - Zachęta, Warszawa
  • 1979 - "Sztuka Młodych" - Warexpo, Warszawa
  • 1979 - "Przeciw wojnie" - Majdanek - Lublin
  • 1979 - "Międzynarodowe Sympozjum Medalierstwa" - Chorzów
  • 1980 - "Sport w sztuce" (konkurs olimpijski) - Muzeum Sportu, Warszawa
  • 1980 - "Portret wojska" - Zachęta, Warszawa
  • 1980 - "Wystawa okręgu warszawskiego ZPAP" - Zachęta, Warszawa
  • 1980 - "Agrokompleks '80" - BWA, Suwałki
  • 1980 - "Barwy morza" - Zachęta, Warszawa
  • 1980 - "Pejzaż w medalierstwie" - Galeria Rzeźby, Warszawa
  • 1980 - "IX Biennale Sztuki Krajów Nadbałtyckich" - Rostock, Niemcy
  • 1982 - "Współczesne Medalierstwo Polskie" - Instytut Kultury Polskiej, Londyn
  • 1983 - "FIDEM" - Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa" - Florencja
  • 1984 - "Współczesne medalierstwo warszawskie" - Bratysława
  • 1985 - "FIDEM" + Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa" - Sztokholm
  • 1987 - "FIDEM" + Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa" - USA
  • 1987 - "Łąck '87" (wystawa poplenerowa) - Galeria Profile KMPiK, Warszawa
  • 1988 - "Tendencje i twórcy" - BWA, Toruń
  • 1988 - "Pejzaże" - Dom Sztuki Ursynów, Warszawa
  • 1988 - "Współczesne medalierstwo polskie" - Getynga, Niemcy
  • 1989 - "Zofia Demkowska i jej uczniowie" - Galeria ASP, warszawa
  • 1989 - "Zofia Demkowska i jej uczniowie" - Muzeum Okręgowe, Biała Podlaska
  • 1989 - "FIDEM" + Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa" + Helsinki
  • 1990 - "Intermedia" - BWA, Olsztyn
  • 1990 - "Tendencje i twórcy"+ BWA, Toruń
  • 1991 - "Medalierstwo polskie lat 80-tych" - BWA, Wrocław
  • 1991 - "Medalierstwo polskie lat 80-tych" - BWA, Kraków
  • 1991 - "Konkurs na medal Konstytucja 3 Maja" - ZPAP, Warszawa
  • 1992 - "FIDEM" - Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa - Londyn
  • 1994 - "Ogólnopolska Sesja Medalierska" - Muzeum, Gorzów Wielkopolski
  • 1995 - "Na ścieżkach pamięci. Medalierska szkoła Zofii Demkowskiej" - Muzeum Sztuki Medalierskiej + Wrocław
  • 2013 - "Spotkanie" - Galeria 34, Warszawa
  • 2017 - Plener Kurpiowski "Czarnia'2017" - Galeria Ostrołęka - Ostrołęka
  • 2019 - Wystawa poplenerowa OCK w Meppen - Niemcy

Działalność edukacyjno - kulturalna

  • Nauczyciel przedmiotów artystycznych wg autorskiego programu plastyki w XXXIV LO im. Cervantesa w Warszawie (od 1992); (nauczyciel dyplomowany)
  • Współtwórca autorskiego programu kulturowego dla szkół licealnych (sztuki plastyczne, teatr, film, muzyka ); (2002 + 2010)
  • Organizacja i prowadzenie plenerów malarskich, warsztatów twórczych itp. (1995 + 2010)
  • Prowadzenie niepublicznej placówki artystycznej "Studio Kształcenia Plastycznego" (1995 + 2013)
  • Współpraca z Biurem Edukacji w Warszawie - edukacja i wychowanie przez sztukę (2005 - 2009)
  • Członek Zespołu ds. Sztuki w Ministerstwie Edukacji Narodowej (2000 - 2001)
  • Udział w pracach zespołu przygotowującego podstawy programowe do matury z historii sztuki (2000)
  • Współpraca z Centralną Komisją Egzaminacyjną - Wydział Matur (1999)

Nagrody za działalność edukacyjną

  • 2017 - Nagroda Prezydenta Warszawy
  • 2008 - Nagroda Kuratora Oświaty I stopnia
  • 2008 - Nagroda Dyrektora XXXIV LO
  • 2006 - Nagroda Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Mokotów
  • 2001 - Nagroda Dyrektora XXXIV LO
  • 1996 - Nagroda Ministra Edukacji Narodowej II stopnia
  • 1995 - Nagroda Dyrektora XXXIV LO

Zobacz także

Augustynek Dominika 10 Baranowska Aldona 2 Benda Dariusz 13 Bielecka-woźniczko Barbara 106 Bogucka Beata 32 Boroń Agnieszka 33 Borowicz Monika 32 Boukourbane Elżbieta 148 Brylewska Grażyna 2 Brzozowski Mateusz 33 Bundzewicz Małgorzata 40 Chełmońska Wanda 1 Chojkowska Urszula 4 Cieślik Malwina 62 Ćwiertniewicz Wojciech 214 Czajkowski Stanisław 241 Czejgis Michał 83 Dunal Marta 220 Dutkiewicz Agata 10 Fałat Kazimierz 12 Fałat Togo Kazimierz 12 Fidyka Magdalena 5 Formella Emilia 13 Foryś Ilona 177 Frączek Wioleta 57 Frodyma Teresa 8 Gabryś Iwona 66 Gajowniczek Magdalena 34 Gąsienica-Samek Hanna 11 Gorstkin-Wywiórski Michał 120 Grabowski Andrzej 51 Gravina Antonio 1 Hoffmann Maria 2 Jamioł Michał 54 Janiga Maria 59 Jankowski Ireneusz 21 Jaśkowiak Anna 9 Jaśniewska Iza 37 Józefowicz Łukasz 26 Kaźmierczak Szymon 3 Kędziora Mateusz 19 Kenio Tobiasz 89 Kopeć Krzysztof 52 Kotowski Jan 51 Kotowski Jan Erazm 37 Kowalska Barbara 12 Kowalski Maciej 11 Kozarzewska Natalia 106 Krych Henryk 280 Krzywiński Krzysztof 55 Kumoń Agnieszka 20 Kushch Anna 26 Kwaśny Michał 19 Laszczyk Sebastian 20 Lipka Weronika 44 Lipska-Ziębińska Katarzyna 58 Lorenz-Murowana Ernst 24 Lubera Marcin 28 Mamis Ryszard 8 Maslakova Alina 73 Młynik-Szilke Barbara 124 Napiórkowska Aneta 6 Nowak-Sztachera Bożena 15 Nowosadzki Zbigniew 22 Olszewska Magda 10 Oracki Mieczysław 46 Oracki-serwin Mieczysław 45 Pałach Beata 51 Pawłowska Agnieszka 24 Piecko Piotr 16 Pietrzak Monika 5 Pińkowski Marcin 24 Piórek Anna 76 Podsadecki Kazimierz 464 Popławska-Sołtys Alicja 1 Potrzebowski Jerzy 95 Przewłocki Stanisław 130 Przybyła Piotr 64 Radochońska Helga 15 Radomska Dominika 148 Remi Zenon 2 Rudzka Małgorzata 13 Sarapata Joanna 139 Sepioł Janusz 4 Serafin Władysław 445 Serwin-Oracki Mieczysław 46 Siwecki Alojzy 20 Skawiński Grzegorz 10 Śliwiński Łukasz 12 Słońska Agnieszka 72 Słońska-Więcek Agnieszka 69 Stachura Jerzy 86 Starzyńska Zuzanna 3 Starzyński Henryk 11 Stawowczyk Anna 4 Świtalska Anna 99 Świtalska-Jończyk Anna 87 Szabra Paulina 12 Szargan Mariusz 6 Szczepański Czesław 39 Szczepański Czesław Piotr 39 Szczepański Piotr 40 Szilke Magdalena 507 Szkop Urszula 12 Szozda-bujas Barbara 3 Tukan-wolski Eugeniusz 360 Turkiewicz Bożena 9 Tuzimek Aleksandra 1 Tymińska Marta 115 Ulkowska Aleksandra 6 Uziembło Henryk 75 Wąsek Anna 9 Wąsowska Marlena 21 Weiss Irena 435 Wietrzycka Joanna 128 Wójcik Grzegorz 29 Wojewodzic Paulina 31 Woszerow Zlatan 14 Woźniak Ilona 62 Wróbel Artur 14 Wywiórski Gorstkin Michał 120 Zawierucha Katarzyna 24 Zdanowicz Andrzej 23 Zielińska Barbara 8 Ziomek Teodor 72 Zujewicz Andrzej 50 Zytkiewicz Wojciech 45
keyboard_arrow_up