Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Świeczniki - Aukcje internetowe Licytacje online

Niegdyś świeczniki były najważniejszym źródłem światła. Ustawiano je na stołach i noszono w dłoni, by wieczorem oświetlać konkretne pomieszczenie. Obecnie to przede wszystkim element dekoracyjny, który jest wykorzystywany jedynie od czasu do czasu, na przykład na romantycznej kolacji. Zabytkowe świeczniki mają dużą wartość ze względu na ich wyjątkową estetykę oraz wysoką jakość wykonania. Na naszym portalu aukcyjnym znajdziesz aukcje świeczników, którymi warto wzbogacić swoją kolekcję.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Świeczniki – co warto o nich wiedzieć?

Świeczniki pojawiły się wraz z wynalezieniem świec, a więc już w czasach przedrzymskich. Stosowano je w czasach starożytnego Rzymu, jednak lampki oliwne były wtedy bardziej wykorzystywane. Spadek produkcji oliwy przyczynił się do zwiększenia produkcji świec oraz świeczników Później jednak zaczęło się rozpowszechniać oświetlenie naftowe, a następnie elektryczne, więc świeczniki straciły na znaczeniu. Teraz są stosowane przede wszystkim jako dekoracja. Wyróżnia się różne rodzaje świeczników – to między innymi świecznik dwuramienny, kandelabr, czyli stojący model na wiele świec czy lichtarz, czyli świecznik przeznaczony na jedną świecę.

Stare świeczniki – z jakich materiałów są wykonywane?

Do produkcji świeczników wykonywane są głównie z materiałów niepalnych. Mogą być zrobione ze szkła barwionego. Wyróżnia się też świeczniki stare wykonane z mosiądzu srebrzonego cechowanego. Do produkcji wykorzystuje się również srebro, na przykład próby 800 cechowane. Wykorzystanie takich materiałów sprawia, że zabytkowe świeczniki wciąż zachwycają wyglądem. Są świetnie zachowane, a dodatkowo odznaczają się stabilnością. To bardzo ważna cecha świeczników, która odpowiada przecież za bezpieczeństwo ich użytkowania. Niestabilny, stary świecznik to prosta droga do kłopotów. Oczywiście, jeśli będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, czyli z umieszczoną w nim, rozpaloną świecą.

Aukcje świeczników – co można na nich znaleźć?

W OneBid znajdziesz aukcje świeczników, dzięki którym zwiększysz swoją kolekcję wyjątkowych przedmiotów do domu. Są to produkty z różnych okresów – między innymi z początku XX wieku. Zabytkowy świecznik może być jednocześnie efektowną figurką, na przykład przypominającą znanego bohatera. Nie brakuje wyjątkowo zdobionych starych świeczników z ciekawą podstawką czy interesującym wyglądem ramion. Takie przedmioty są świetnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na uzyskaniu aranżacji inspirowanej przeszłością, a jednocześnie nie chcesz, żeby wnętrze nabrało muzealnego charakteru. Kilka drobnych ozdób takich jak świeczniki sprawia, że takie ryzyko nie istnieje.

Na aukcjach świeczników nie brakuje również delikatniejszych modeli, których kształt odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach. To między innymi szklane świeczniki. Mogą być barwione w masie i ręcznie formowane.

Dlaczego warto korzystać z aukcji świeczników?

Zabytkowe świeczniki są świetnym sposobem na rozpoczęcie kolekcjonowania starych, wartościowych przedmiotów do domu. Są też przeznaczone dla osób, które poszukują wyjątkowych rozwiązań aranżacyjnych. Stare świeczniki perfekcyjnie wyglądają w wielu aranżacjach. Doskonale prezentują się w eleganckich domach, które nawiązują do klasycznego, nieco pałacowego stylu. Okażą się też dobrym rozwiązaniem do rustykalnej przestrzeni – będą bowiem perfekcyjnie komponować się z drewnianymi elementami wyposażenia. Z aukcji świeczników warto skorzystać, jeśli planujesz urządzić przestrzeń w stylu mid-century modern. Do takiej przestrzeni pasują świeczniki wykonane z barwionego szkła.

Nie każdy kolekcjoner zbiera przedmioty ze względu na ich wyjątkową estetykę. Warto pamiętać, że zabytkowe świeczniki mogą w przyszłości osiągać jeszcze wyższe ceny. Ich zakup ma więc charakter inwestycyjny. Ceny za stare świeczniki utrzymują się na bardzo różnym poziomie – od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy między innymi od ceny minimalnej, zainteresowania przedmiotem oraz przebiegu aukcji świeczników.

Skorzystaj z aukcji świeczników w OneBid!

W OneBid znajdziesz duży wybór aukcji świeczników, które są wyjątkowo różnorodne. Szklane, z mosiądzu, bogato zdobione lub nieskomplikowane w formie – różnorodność to zaleta naszych aukcji. Tym, co nas wyróżnia, jest intuicyjność korzystania z portalu aukcyjnego. Bez trudu znajdziesz aukcje, które Cię interesują. Możesz skorzystać z zakładki z artystami lub wpisać konkretny temat dzieła w wyszukiwarkę. Opcja dodania artysty do ulubionych sprawi, że gdy na aukcji pojawi się jakaś jego praca, otrzymasz powiadomienie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z licytowaniem, sprawdź nasze wskazówki. Masz już duże doświadczenie w licytowaniu? Sprawdź archiwum, poznaj poziom ceny, jakie uzyskały niektóre przedmioty i rozpocznij licytowanie tego, co po prostu przypadło Ci do gustu lub ma szansę stać się świetną inwestycją, a takich przedmiotów u nas nie brakuje.

Statystyki działu Świeczniki


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Świeczniki na aukcjach oferowanych było 271 pozycji, z czego sprzedanych zostało 69, co stanowi 25.46%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 25 580 EUR przy średniej cenie 371 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Świeczniki
 • 5 845 EUR, Para kinkietów z tarczą herbową
 • 2 923 EUR, FIRMA D. VOLLGOLD & SOHNE (czynna od ok.1850), Para kandelabrów neorokokowych
 • 1 702 EUR, Para świeczników czteroramiennych, Stany Zjednoczone, XX w.
 • 1 231 EUR, SREBRNA LAMPA CHANUKOWA, k. XIX w.
 • 1 117 EUR, GEBRUDER SOMME (firma złotnicza i kupiecka z Wrocławia czynna 1888-1945), Świecznik secesyjny sześcioświecowy
 • 1 106 EUR, Virgilio MAZZOLI (czynny 1935- 3 ćw. XX w.), Para kandelabrów czteroramiennych, pięcioświecowych
 • 929 EUR, Para świeczników z figurkami amorków
 • 839 EUR, Para srebrnych lichtarzy szabasowych, Niemcy, III ćw. XIX w.
 • 839 EUR, Para świeczników z amorkami
 • 818 EUR, LICHTARZYK, Polska, Wilno, Dorota Jastrzębska, 1844

 • keyboard_arrow_up
  +