Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Świeczniki - Aukcje internetowe Licytacje online

Niegdyś świeczniki w eleganckich domach były najważniejszym źródłem światła. Ustawiano je na stołach i noszono w dłoni, by wieczorem oświetlać konkretne pomieszczenie. Obecnie to przede wszystkim element dekoracyjny, który jest wykorzystywany jedynie od czasu do czasu, na przykład na romantycznej kolacji. Zabytkowe świeczniki mają dużą wartość ze względu na ich wyjątkową estetykę oraz wysoką jakość wykonania. Na naszym portalu aukcyjnym znajdziesz aukcje świeczników, którymi warto wzbogacić swoją kolekcję.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Świeczniki – co warto o nich wiedzieć?

Świeczniki pojawiły się wraz z wynalezieniem świec, a więc już w czasach antycznych. Stosowano je w czasach starożytnego Rzymu, jednak wówczas bardziej powszechne były lampki oliwne. Spadek produkcji oliwy przyczynił się do zwiększenia produkcji świec oraz świeczników Później jednak zaczęło się rozpowszechniać oświetlenie naftowe, a następnie elektryczne, więc świeczniki straciły na znaczeniu. Teraz są stosowane przede wszystkim jako dekoracja. Wyróżnia się różne rodzaje świeczników – to między innymi świecznik dwuramienny, kandelabr, czyli stojący model na wiele świec czy lichtarz, czyli świecznik przeznaczony na jedną świecę.

Stare świeczniki – z jakich materiałów są wykonywane?

Do produkcji świeczników wykonywane są głównie z materiałów niepalnych. Mogą być zrobione ze szkła barwionego. Wyróżnia się też świeczniki stare wykonane z mosiądzu srebrzonego cechowanego. Do produkcji wykorzystuje się również srebro, na przykład próby 800 cechowane. Wykorzystanie takich materiałów sprawia, że zabytkowe świeczniki wciąż zachwycają wyglądem. Są świetnie zachowane, a dodatkowo odznaczają się stabilnością. To bardzo ważna cecha świeczników, która odpowiada przecież za bezpieczeństwo ich użytkowania. Niestabilny, stary świecznik to prosta droga do kłopotów. Oczywiście, jeśli będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, czyli z umieszczoną w nim, rozpaloną świecą.

Aukcje świeczników – co można na nich znaleźć?

W OneBid znajdziesz aukcje świeczników, dzięki którym zwiększysz swoją kolekcję wyjątkowych przedmiotów do domu. Są to produkty z różnych okresów – między innymi z początku XX wieku. Zabytkowy świecznik może być jednocześnie efektowną figurką, na przykład przypominającą znanego bohatera. Nie brakuje wyjątkowo zdobionych starych świeczników z ciekawą podstawką czy interesującym wyglądem ramion. Takie przedmioty są świetnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na uzyskaniu aranżacji inspirowanej przeszłością, a jednocześnie nie chcesz, żeby wnętrze nabrało muzealnego charakteru. Kilka drobnych ozdób takich jak świeczniki sprawia, że takie ryzyko nie istnieje.

Na aukcjach świeczników nie brakuje również delikatniejszych modeli, których kształt odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach. To między innymi szklane świeczniki. Mogą być barwione w masie i ręcznie formowane.

Dlaczego warto korzystać z aukcji świeczników?

Zabytkowe świeczniki są świetnym sposobem na rozpoczęcie kolekcjonowania starych, wartościowych przedmiotów do domu. Są też przeznaczone dla osób, które poszukują wyjątkowych rozwiązań aranżacyjnych. Stare świeczniki perfekcyjnie wyglądają w wielu aranżacjach. Doskonale prezentują się w eleganckich domach, które nawiązują do klasycznego, nieco pałacowego stylu. Okażą się też dobrym rozwiązaniem do rustykalnej przestrzeni – będą bowiem perfekcyjnie komponować się z drewnianymi elementami wyposażenia. Z aukcji świeczników warto skorzystać, jeśli planujesz urządzić przestrzeń w stylu mid-century modern. Do takiej przestrzeni pasują świeczniki wykonane z barwionego szkła.

Nie każdy kolekcjoner zbiera przedmioty ze względu na ich wyjątkową estetykę. Warto pamiętać, że zabytkowe świeczniki mogą w przyszłości osiągać jeszcze wyższe ceny. Ich zakup ma więc charakter inwestycyjny. Ceny za stare świeczniki utrzymują się na bardzo różnym poziomie – od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy między innymi od ceny minimalnej, zainteresowania przedmiotem oraz przebiegu aukcji świeczników.

Skorzystaj z aukcji świeczników w OneBid!

W OneBid znajdziesz duży wybór aukcji świeczników, które są wyjątkowo różnorodne. Szklane, z mosiądzu, bogato zdobione lub nieskomplikowane w formie – różnorodność to zaleta naszych aukcji. Tym, co nas wyróżnia, jest intuicyjność korzystania z portalu aukcyjnego. Bez trudu znajdziesz aukcje, które Cię interesują. Możesz skorzystać z zakładki z artystami lub wpisać konkretny temat dzieła w wyszukiwarkę. Opcja dodania artysty do ulubionych sprawi, że gdy na aukcji pojawi się jakaś jego praca, otrzymasz powiadomienie. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z licytowaniem, sprawdź nasze wskazówki. Masz już duże doświadczenie w licytowaniu? Sprawdź archiwum, poznaj poziom ceny, jakie uzyskały niektóre przedmioty i rozpocznij licytowanie tego, co po prostu przypadło Ci do gustu lub ma szansę stać się świetną inwestycją, a takich przedmiotów u nas nie brakuje.

Witaj w sekcji, gdzie światło historii wciąż płonie. Tutaj odkryjesz aukcje świeczników, które przeniosą Cię przez wieki, a każdy z tych wyjątkowych przedmiotów ukazuje swoją unikalną opowieść. To miejsce, gdzie spotykają się przeszłość i teraźniejszość, tworząc harmonijną symfonię piękna.

Stare świeczniki – to nie tylko źródła światła, lecz również znakomitych historii. Cenny mosiądz, błyszczące srebro, każdy z tych ekskluzywnych kawałków jest spoiwem pomiędzy epokami. Stare świeczniki na ścianę, tak odległe w czasie, a jednak idealnie komponujące się z dzisiejszym stylem.

Uczyń swój dom wyjątkowym miejscem dzięki świecznikom mosiężnym i z mosiądzu. Ich misternie zdobione detale oddają ducha minionych lat. Stare srebrne świeczniki to klasyczna elegancja, która zachwyca po dziś dzień. Każdy z tych świeczników to szansa na połączenie przeszłości z teraźniejszością. Stwórz wyjątkowy klimat swojej przestrzeni domowej.

Zapraszamy pasjonatów antyków i kolekcjonerów do odkrywania tego magicznego świata. Wszystkie te świeczniki są nie tylko odzwierciedleniem przeszłości, lecz także inspiracją dla naszych dni. Dołącz do licytacji i posiądź prawdziwe klejnoty historii, by nadać swojemu otoczeniu niepowtarzalnego piękna. Jeśli szukasz unikalnych pozycji do swojej kolekcji, to miejsce stworzone dla Ciebie.

Statystyki działu Świeczniki


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Świeczniki na aukcjach oferowanych było 405 pozycji, z czego sprzedanych zostało 138, co stanowi 34.07%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 85 023 EUR przy średniej cenie 616 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Świeczniki
 • 7 196 EUR, Pair of French silver candelabra - Paris, early 20th century, mark of TETARD FRÈRES
 • 6 760 EUR, Royal Copenhagen großer Kandelaber 'Musselmalet'
 • 4 660 EUR, Para kandelabrów 2-świecowych, Bracia Łopieńscy, Warszawa, ok. 1900
 • 4 543 EUR, Para kandelabrów sześcioramiennych, siedmioświecowych
 • 3 968 EUR, Para kandelabrów w stylu Ludwika XVI, Francja, 2 poł. XIX w.
 • 3 884 EUR, Grzegorz Łopieński (1863 Warszawa - 1939 Łomża), Para kinkietów, koniec XIX w.
 • 3 606 EUR, Naczynie, 1932-1939
 • 3 822 EUR, Pair of candlesticks with caryatids, Three arms, Around 1800/20
 • 3 626 EUR, A pair of German silver candelabra
 • 3 626 EUR, A pair of German silver candelabra

 • keyboard_arrow_up