Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Aukcje zaplanowane

Tagi

Muzyka - Aukcje internetowe Licytacje online

Coraz więcej osób poszukuje sposobów na bezpieczne ulokowanie środków finansowych. Alternatywne inwestycje są ciekawą metodą na zysk. Prawdziwy renesans przeżywają płyty winylowe, których kiedyś tak wiele osób się pozbywało. Dzisiaj coraz więcej zdobi swoje domy gramofonami i słucha niepowtarzalnych dźwięków spod igły. Zastanawiasz się, czy warto inwestować w stare winyle? W OneBid znajdziesz wiele aukcji płyt, dzięki którym możesz zyskać niepowtarzalny egzemplarz, a w przyszłości na nim zarobić.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Dlaczego warto inwestować w używane płyty winylowe?

Stare winyle cieszą się coraz większą popularnością, a to sprawia, że poszukuje ich coraz więcej osób. Szczególnie cenne są te najstarsze płyty, których jest na rynku coraz mniej, zwłaszcza tych zachowanych w dobrym stanie. Winyle są dobrym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają przygodę z kolekcjonowaniem sztuki. Wiele z nich ma wciąż atrakcyjne ceny, dlatego próg rozpoczęcia przygody ze zbieraniem winyli nie jest wysoki. Oczywiście nie brakuje propozycji dla osób z dużym budżetem.

Aukcje płyt – czego na nich szukać?

Jak w przypadku wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich najcenniejsze są te, które były rzadziej wydawane, a przez to jest ich po prostu mniej. Jeśli zależy Ci nie tylko na słuchaniu kupionych płyt, lecz także dobrej inwestycji, szukaj wśród winyli pochodzących z limitowanych wydań. Takich, które były dostępne w bardzo małym nakładzie. Im mniejszy, tym lepiej. W przypadku klasycznych płyt, znajdujących się od lat na rynku, najcenniejsze są pierwsze wydania.

Zwróć też uwagę na jakość egzemplarza. Najbardziej wartościowe będą oczywiście te dobrze zachowane, których wciąż można słuchać, a jakość dźwięku jest wysoka. Używana płyta, która nie została odpakowana, będzie jeszcze bardziej cenna. Jeśli uda Ci się zdobyć zafoliowany egzemplarz, nie otwieraj go, szczególnie gdy zależy Ci przede wszystkim na inwestycji. Płyta, która nie została odpakowana, nie była nigdy odtworzona, a to znaczy, że jej jakość powinna być bez zarzutu.

Zwróć też uwagę na opakowanie. Ono również powinno być dobrze zachowane. Dodatkową wartością może być dedykacja. Aukcje płyt są nie tylko dla osób, które chcą inwestować, lecz także dla tych kochających muzykę. Na aukcjach można znaleźć wyjątkowe egzemplarze dla melomanów.

Aukcje płyt winylowych w OneBid – co znajdziesz na naszym portalu?

Chcesz ulokować kapitał w muzyce? Zajrzyj do OneBid, gdzie znajdziesz mnóstwo aukcji płyt winylowych. Dostępne są egzemplarze zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Niektóre spośród starych winyli są oprawione szkłem. W OneBid znajdziesz również wiele aukcji płyt innych niż winylowe. Nie brakuje aukcji z płytami CD, na przykład z odręczną dedykacją. Z opisów dowiesz się, w jakim stanie są poszczególne egzemplarze. Sprawdzisz również ceny wywoławcze oraz estymacje. To pozwoli Ci zorientować się, jaki budżet jest potrzebny, żeby kolekcjonować płyty winylowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie ceny uzyskują stare płyty, zajrzyj do naszego archiwum. Dzięki temu sprawdzisz, jakiego przebiegu aukcji możesz się spodziewać i jakie ceny uzyskują egzemplarze z konkretnych lat, które Cię interesują.

W OneBid znajdziesz mnóstwo funkcji, które ułatwiają korzystanie z portalu aukcyjnego. Jeśli nie możesz wziąć udziału w licytacji na żywo, zdecyduj się na zastosowanie opcji złóż limit. Dzięki niej licytacja płyty będzie się odbywać w Twoim imieniu i w wybranym przez Ciebie wcześniej budżecie. Nie musisz więc martwić się, że z powodu obowiązków ominie Cię aukcja interesującej płyty winylowej lub innego przedmiotu dostępnego w OneBid.

Nie tylko aukcje płyt! Sprawdź, co jeszcze można licytować w OneBid!

Aukcje płyt winylowych to tylko niewielka część licytacji, jakie czekają na Ciebie w OneBid. Wiele osób decyduje się na inwestycję w obrazy. Te dawnych malarzy są odpowiednie dla doświadczonych kolekcjonerów ze względu na konieczność większego budżetu. Wśród współczesnych obrazów możesz znaleźć aukcje z dziełami, na które wystarczające okażą się mniejsze środki, a które również mogą okazać się w przyszłości świetną inwestycją.

W OneBid jest wiele propozycji dla początkujących kolekcjonerów sztuki. Przy niskim budżecie oraz małym doświadczeniu dobrym rozwiązaniem mogą okazać się plakaty. Wśród nich każdy miłośnik kinematografii odkryje interesujące perełki. Możesz wykorzystać plakaty jako niebanalną dekorację wnętrza, ale też jako drobną inwestycję. Niski próg wejścia powoduje, że inwestowanie w plakaty jest bezpieczne.

Oprócz obrazów i plakatów w OneBid znajdziesz również aukcje z grafikami, ilustracjami, fotografiami. To jednocześnie ciekawy sposób na ulokowanie kapitału oraz niepowtarzalny element dekoracyjny do pomieszczenia.

Aukcje w OneBid to świetne miejsce, jeśli poszukujesz niebanalnych elementów wyposażenia do domu. Znajdziesz tu zarówno niewielkie przedmioty, na przykład wazony czy patery, a także meble. Zwróć na nie szczególną uwagę, jeśli poszukujesz takich, które będą inwestycją. Widoczna jest moda na meble pochodzące z PRL-u – ich cena może w najbliższych latach wzrastać.

Licytuj bezpiecznie i wygodnie w OneBid!

Z licytowaniem w OneBid poradzisz sobie bez trudu dzięki naszym wskazówkom. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który znajdziesz w górnym menu. W OneBid możesz licytować wartościowe przedmioty bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że założysz konto. Możesz skorzystać z przydatnej funkcji dodania artystów do ulubionych. Dzięki temu jeśli pojawia się aukcja z ich dziełami, otrzymasz powiadomienie. Masz więc pewność, że nie przegapisz, na przykład interesującego Cię obrazu.

Możesz też skorzystać z wyszukiwarki. Wpiszesz w nią nazwisko artysty czy motyw, dzięki czemu błyskawicznie odnajdziesz aukcje. Inwestowanie na rynku dzieł sztuki daje możliwość osiągnięcia dużych zysków. Rozpocznij korzystanie z OneBid, żeby przekonać się, jak wygodnie można licytować wyjątkowe przedmioty.

Lokalne sklepy muzyczne i antykwariaty często mają w swojej ofercie używane płyty winylowe. Możesz również odwiedzić targi staroci lub giełdy winyli, które są doskonałym miejscem do poszukiwań rzadkich egzemplarzy. Dodatkowo, internet oferuje szeroki zakres platform sprzedażowych, na których miłośnicy muzyki mogą sprzedawać lub wymieniać się płytami. Warto także sprawdzić platformę aukcyjną OneBid, która specjalizuje się w aukcjach dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym winyli. OneBid przyciąga wielu kolekcjonerów, dzięki czemu można tu znaleźć unikalne i rzadkie wydania.

Wartość starych płyt winylowych jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Najważniejsze to rzadkość wydania, stan płyty i okładki oraz popularność artysty czy albumu. Rzadkie egzemplarze w doskonałym stanie mogą osiągać wysokie ceny na rynku kolekcjonerskim. Wiele osób ceni stare płyty winylowe za ich unikalny dźwięk i estetykę, co również wpływa na ich wartość. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie stare winyle są cenne - wiele z nich ma niewielką wartość ze względu na ich dostępność lub brak popularności danego artysty czy albumu.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki i kolekcjonowaniem płyt winylowych, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, szukaj limitowanych wydań lub pierwszych wydań klasycznych albumów - takie płyty często mają większą wartość. Warto także poszukać płyt artystów lub gatunków muzycznych, które są szczególnie cenione przez kolekcjonerów - mogą one stanowić cenne uzupełnienie Twojej kolekcji. Pamiętaj jednak, że nie tylko tytuł i artysta mają znaczenie. Dobry stan płyty oraz obecność oryginalnego opakowania to kluczowe czynniki wpływające na jej wartość.

Statystyki działu Muzyka


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Muzyka na aukcjach oferowanych było 999 pozycji, z czego sprzedanych zostało 317, co stanowi 31.73%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 28 883 EUR przy średniej cenie 91 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Muzyka
 • 14 880 EUR, Primo Saxofono Lucio Dalla
 • 3 840 EUR, French master violin, CH. J. B. Collin-Mezzin, Paris, 1910
 • 2 816 EUR, Vincenzo Bellini, Katania 1801 - 1835 Puteaux, handwritten music books by the composer
 • 1 240 EUR, VINILE "NUVOLARI" CON AUTOGRAFO
 • 643 EUR, HAYDN Franz Joseph. La passione di Gesù Cristo Musica ridotta a quattro dal Sig.r Giuseppe Haydn. Violino primo, Violino secondo, Viola, Basso. S.l. Italy, late 18th century
 • 514 EUR, Violin with bow in case 19th/20th century
 • 369 EUR, Válcový hrací stroj, Gustav Rebíček
 • 342 EUR, Andrzej Szczepaniec "Setta", Popiersie Fryderyka Chopina, 2010
 • 304 EUR, Lot of 2 mandolins
 • 282 EUR, 3/4 violin by Neuner and Hornsteiner, Mittenwald

 • keyboard_arrow_up