Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Kolory
Etykiety BETA info
Tagi

Grafika i rysunek - Aukcje internetowe Licytacje online

Rzemiosło czy sztuka - czym w dzisiejszych czasach jest grafika? Licytacje dzieł graficznych, popularność, jaką się cieszą oraz wysokie ceny, jakie osiągają prace graficzne jasno wskazują, że to rzemiosło, które z powodzeniem można określić mianem sztuki. Współczesne możliwości grafiki komputerowej pozwalają na stworzenie niezwykle atrakcyjnych wizualnie dzieł o wysokiej wartości artystycznej. Co więcej, nie muszą być to tylko i wyłącznie obrazy w modernistycznym stylu, ponieważ różnego rodzaju programy komputerowe pozwalają na tworzenie malunków przy pomocy efektu pędzla. Dzięki temu obrazy graficzne mogą łudząco przypominać te, namalowane tradycyjnie. Młodzi artyści, już na etapie doskonalenia warsztatu w akademiach sztuk pięknych uczą się również sztuki malarstwa i rysunku graficznego, dlatego coraz więcej galerii sztuki wystawia w swoich salach tego rodzaju dzieła.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Zaskakujące licytacje - grafika rysunkowa i malarska

W naszym serwisie aukcyjnym niejednokrotnie przekonaliśmy się jak zaskakujący przebieg może mieć licytacja. Grafika wystawiona na aukcję, stworzona ręką mistrza w swoim fachu, często może być repliką kultowego dzieła wykonaną metodą współczesną. Łudząco przypominająca obraz namalowany farbą grafika sprawia, że podczas licytacji potrafi toczyć się zacięta walka inwestorów. Równie popularne i ciekawe są licytacje grafiki rysunkowej, podczas których możecie nabyć niesamowite szkice zarówno krajobrazów, jak i martwej natury, czy subtelnie cieniowane akty i wierne oryginałowi portrety. Współczesne dzieła rysunkowej i malarskiej grafiki licytowane są nie tylko przez kolekcjonerów sztuki współczesnej. Ze względu na fakt, że przy zastosowaniu odpowiednich efektów, współczesna grafika łudząco przypomina klasyczne techniki malarskie, często jest wybierana również przez koneserów tradycyjnego malarstwa, jako ciekawe uzupełnienie ich prywatnej kolekcji. Licytacje, na których króluje grafika artystyczna to doskonałe miejsce na znalezienie niepowtarzalnych dzieł sztuki, które będą zdobiły każdego rodzaju wnętrze.

Uniwersalne licytacje - grafika artystyczna dla każdego

Grafika malarska i rysunkowa będzie równie dobrze prezentowała się na ścianach wnętrza o charakterze domowym, jak i usługowym. Często ozdabia wnętrza restauracji, halle pensjonatów i hoteli. Licytacje grafiki artystycznej są więc doskonałym miejscem nie tylko dla osób prywatnych, ale także inwestorów i przedsiębiorców. Licytacja grafiki artystycznej daje szansę na zakup unikatowego dzieła sztuki, które w przyszłości może znacząco zyskać na wartości. Jest więc także doskonałą inwestycją i szansę na pomnożenie kapitału, który został w nią włożony. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie dziełami artystów zajmujących się sztuką graficzną sprawia, że ich dzieła są wysoko cenione na wszystkich światowych wystawach oraz doceniane przez najwybitniejszych znawców i krytyków sztuki zarówno współczesnej, jak i klasycznej, którzy chylą czoła przed kunsztem nowoczesnych technik.

Onebid.pl - internetowe licytacje i grafika artystyczna

Nasz internetowy serwis aukcyjny jest miejscem, gdzie królują współczesne dzieła wybitnych grafików polskich i zagranicznych. Nasze licytacje i grafika artystyczna na nich dostępna to zbiór kolekcji największych galerii sztuki w Polsce i na świecie. Dzięki naszemu serwisowi możesz w czasie rzeczywistym uczestniczyć zdalnie w aukcji grafiki malarskiej lub rysunkowej. Niezależnie od tego, czy poszukujesz grafiki typowo artystycznej, czy może aktywistycznej, bądź o charakterze symbolicznym - nasze aukcje grafiki są miejscem, w którym znajdziesz niepowtarzalne dzieła wybitnych artystów współczesnych. Znajdziesz u nas niepowtarzalne, wysokiej wartości prace graficzne twórców polskich i zagranicznych.

Statystyki działu Grafika i rysunek


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Grafika i rysunek na aukcjach oferowanych było 11 899 pozycji, z czego sprzedanych zostało 4 538, co stanowi 38.14%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 3 008 891 EUR przy średniej cenie 663 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Grafika i rysunek
 • 125 136 EUR, Maria Jarema (1908 Stary Sambór - 1958 Kraków), "Postacie", około1957
 • 90 569 EUR, Zdzisław Beksiński, BEZ TYTUŁU, 1969
 • 61 309 EUR, Józef Chełmoński (1849 Boczki - 1914 Kuklówka Zarzeczna), Bitwa pod El Teb, 1884 r.
 • 36 454 EUR, Tamara Łempicka (1898 Warszawa - 1980 Cuernavaca, Meksyk), Kobieta z mandoliną, ok. 1933 r.
 • 35 761 EUR, Izabella Gustowska (ur. 1948, Poznań), "Ofiara I", 1989
 • 32 822 EUR, Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952), Z cyklu: Małorolni, 1950
 • 29 158 EUR, Tamara Łempicka (1898 Warszawa - 1980 Cuernavaca), Kobieta w turbanie, ok. 1956 r.
 • 27 067 EUR, Zdzisław Beksiński, BEZ TYTUŁU, 1968
 • 26 124 EUR, Władysław STRZEMIŃSKI, Prządka, 1950
 • 26 077 EUR, Zdzisław Beksiński (1929 Sanok - 2005 Warszawa), Bez tytułu, 1968

 • keyboard_arrow_up
  +