Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Militaria - Aukcje internetowe Licytacje online

Aukcje militariów to wyjątkowe wydarzenie, w którym biorące udział osoby mogą wejść w posiadanie unikalnych odznaczeń, medali, broszek, a także zapięć do klamer pochodzących zarówno z polskich, jak i zagranicznych kolekcji. Wyjątkowe militaria dedykujemy znawcom przedmiotów wojskowych oraz miłośnikom II RP i okresu PRL. W naszej kolekcji znajdziesz aukcje militariów, o które warto wzbogacić swoje zbiory. Dołącz do nas już dziś i rozpocznij licytację. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aukcjami militariów.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Aukcje militariów - czym są militaria?

Aukcja militariów może dotyczyć szerokiej grupy przedmiotów, gdyż militaria to wszelkiego rodzaju historyczne i kolekcjonerskie przedmioty związane z wojskiem oraz w niewielkim stopniu także z dziedzinami niepowiązanymi z wojskiem. W przypadku drugiej grupy można wymienić np. broń myśliwską. Pierwsza grupa to broń, sprzęt oraz oporządzenie i amunicja. Do militariów zalicza się także pełne umundurowanie, a także ich kopie i repliki, które są odzwierciedlone na podstawie sprawdzonych, historycznych źródeł. Aukcje militariów dotyczące broni to aukcje, na których można wejść w posiadanie broni palnej zaczepnej i ochronnej. Może to być zarówno najmniejszy pistolet krótki i długi, jak i karabiny, granatniki, czy imponującą broń artyleryjską. Dużą popularnością cieszy się również broń biała, czyli miecze, pałasze, szable, szpady czy rapiery. Wśród militariów znaleźć można także np. bombardy. Sprzęt związany z funkcjonowaniem wojska rzadziej pojawia się na aukcjach militariów, jednak to nie znaczy, że nie można wziąć udziału w licytacji sprzętu saperskiego, czy sprzętu bojowego. Powodzeniem na aukcjach militariów cieszą się także elementy umundurowania oraz oporządzenie żołnierskie. Są to np. naszywki oraz części typowe dla danej formacji tj. czapki, naramienniki itp. Militaria są obecnie obiektem zainteresowań kolekcjonerów prywatnych, którzy traktują je nie tylko jako element swoich zbiorów, ale również jako dobrą inwestycję. OneBid proponuje aukcje militariów online.

Aukcja militariów - szeroki wybór unikatowych przedmiotów

W serwisie aukcyjnym OneBid znajdują się różnorodne aukcje militariów. Jest to m.in. biała broń, która wyróżnia się kunsztownym wykonaniem, co przekłada się na jej walory estetyczne i wartość. Konkretne militaria wybiera się m.in. ze względu na technologię wykonania, czy zdobnictwo. Nasza oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana pod względem wartości kolekcjonerskiej, historycznej oraz inwestycyjnej. Proponujemy aukcje militariów z różnych wieków i z różnych miejsc świata. Na platformie internetowej OneBid znajduje się np. aukcja militariów polskiego guzika mundurowego, czy strzemienia i pary ostróg kawalerzysty II RP. Każdy eksponat posiada osobną kartę, gdzie oprócz opisu, znaleźć można również zdjęcia prezentujące całość przedmiotu oraz detale. Wszystko po to, byś mógł podjąć świadomą decyzję i wylicytować dokładnie taki eksponat, jakiego szukasz. W razie jakichkolwiek pytań - jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

OneBid - internetowe aukcje militariów i nie tylko

OneBid to nowoczesna platforma aukcyjna, która już od 2014 roku z powodzeniem pozwala na udział na żywo za pomocą łącza internetowego w licytacjach nie tylko aukcji militariów, ale również numizmatyki, dzieł sztuki, czy rękodzieła. Malarstwo dawne i współczesne, rzeźby, sztukę użytkową - wszystko to znajdziesz na platformie OneBid. Ponadto nasza platforma zajmuje stałe miejsce w światowej czołówce pod względem jakości i funkcjonalności i nie ustępuje innym zagranicznym serwisom tego typu.

Jeżeli interesują Cię militaria np. broń biała, czy hełmy to gorąco zachęcamy do skorzystania z serwisu aukcyjnego Onebid. Weź udział w aukcji internetowej, która odbywa się w czasie rzeczywistym. Jest to też znakomity pomysł na inwestycję. Bądź na bieżąco z naszą ofertą. Zapisz się do newslettera i nie przeocz nowości. Zarejestruj się, aby wziąć udział w aukcji i licytuj z dowolnego miejsca. Skorzystaj z naszych aukcji militariów - zapraszamy serdecznie!

Statystyki działu Militaria


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Militaria na aukcjach oferowanych było 1 079 pozycji, z czego sprzedanych zostało 447, co stanowi 41.43%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 298 864 EUR przy średniej cenie 669 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Militaria
 • 9 565 EUR, MANUFAKTURA PIERRE’A GUILLAUME’A KNECHTA (czynna 1806-1820), Szabla francuska, tzw. ”orla”, generalska, w pochwie, z okresu I Cesarstwa
 • 9 196 EUR, BLACHA NACZELNA Z CZAPKI UŁANÓW LEGII NADWIŚLAŃSKIEJ
 • 7 498 EUR, MACIEJÓWKA W TYPIE LEGIONOWYM
 • 7 306 EUR, Buzdygan bojowy pułkownika lub rotmistrza kawalerii z okresu staropolskiego
 • 6 194 EUR, nieznany, YOROI –zbroja samuraja w stylu Yukinoshita
 • 5 845 EUR, Szabla polska, oficerska, tzw. "kościuszkowska"
 • 5 535 EUR, Luxusní jatagan
 • 4 646 EUR, nieznany, SUGUHA MUROMACHI KATANA
 • 4 059 EUR, Kazeta s párovými perkusními pistolemi, Pirmet a Paris
 • 3 832 EUR, SZABLA ZWANA KRECHOWIECKĄ, XX W.

 • keyboard_arrow_up
  +