Aukcje zaplanowane

Tagi

Memorabilia - Aukcje internetowe Licytacje online

Następna kategoria

Memorabilia to określenie na przedmioty posiadające wartość sentymentalną lub kolekcjonerską, które są ściśle związane z pewnym wydarzeniem, osobą czy epoką historyczną. Swoją wartość czerpią one nie tylko z rzadkiego charakteru, ale także z emocji i wspomnień, jakie niosą ze sobą. Przykładowymi memorabiliami mogą być autografy znanych osób, stroje używane w filmach czy pamiątki sportowe - np. piłki podpisane przez zawodników. Często są to również unikalne dokumenty historyczne czy przedmioty należące do sławnych postaci. Memorabilia stanowią istotny element rynku kolekcjonerskiego i często osiągają wysokie ceny na aukcjach.

Tak, memorabilia rodzinne mogą mieć wartość i stanowić cenny składnik dziedzictwa rodzinnego. Wartość te przedmioty mogą zawdzięczać zarówno swojemu historycznemu znaczeniu dla rodziny, jak i potencjalnemu zainteresowaniu ze strony kolekcjonerów czy muzeów. Często jednak precyzyjna wycena takich przedmiotów może okazać się wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że ich wartość często jest nierozerwalnie związana z historią rodziny i emocjami, które te przedmioty budzą. W sytuacji, gdy jednak chcielibyśmy poznać wartość materialną naszych rodzinnych pamiątek, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z ekspertem w tej dziedzinie.

Pierwszym czynnikiem, który należy uwzględnić, jest rzadkość przedmiotu - im rzadszy jest dany przedmiot, tym większa może być jego wartość. Kolejnym istotnym aspektem jest stan zachowania - im lepiej zachowany jest przedmiot, tym więcej może być wart. Popyt na rynku kolekcjonerskim także odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu wartości, jaką przedstawiają memorabilia. Przedmioty poszukiwane przez kolekcjonerów mogą osiągać wyższe ceny niż te mniej pożądane. Ze względu na skomplikowanie tego procesu i różnorodność czynników wpływających na cenę, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego eksperta lub doradcy w celu dokładnej wyceny danego przedmiotu.

Statystyki działu Memorabilia

W ostatnich 12 miesiącach w dziale Memorabilia na aukcjach oferowanych było 743 pozycji, z czego sprzedanych zostało 212, co stanowi 28.53%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 136 366 EUR przy średniej cenie 643 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Memorabilia
  • 62 000 EUR, MAGLIA MARADONA CON DEDICA A LUCIO DALLA
  • 4 369 EUR, Federico Fellini - La Dolce Vita
  • 3 720 EUR, Pensieri e considerazioni autografi su Tazio Nuvolari.
  • 2 827 EUR, Olympics, London torch, 1948
  • 2 480 EUR, Programma ufficiale Gran Premio di San Marino Imola 1994.
  • 2 570 EUR, Memorabilia of Garibaldino, one of the "Thousand"
  • 2 095 EUR, Dedykacja W. S. Reymonta na fotografii z 1918.
  • 2 313 EUR, Bandiera
  • 2 056 EUR, Hitler, Adolf (Braunau am Inn, Austria Superiore, 20 aprile 1889 - Berlino 30 aprile 1945)
  • 1 542 EUR, Dannunziana - Volo su Vienna, volantino tricolore tedesco

  • keyboard_arrow_up