Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Noty monet, medali i banknotów
Stan zachowania
Grading
Tagi

Banknoty - Aukcje internetowe Licytacje online

Banknoty polskie stare, to ogromna gratka dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników historii. Unikatowe egzemplarze, stare banknoty z różnych epok, o które zawzięcie walczą najbardziej zagorzali kolekcjonerzy. Aukcje banknotów to niepowtarzalna okazja, by wejść w posiadanie polskich pieniędzy, np. z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, drugiej wojny światowej czy drugiej połowy XVIII wieku. Stare banknoty polskie cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kolekcjonerów polskich, ale także i zagranicznych, dzięki czemu stale zyskują na wartości. Ceny starych banknotów polskich, przez wzgląd na swoją wartość historyczną stale rosną, przez co stanowią nie tylko uzupełnienie prywatnej kolekcji, lecz także zabezpieczenie przyszłości i doskonałą inwestycję. Aukcje banknotów polskich to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby wejść w posiadanie np. kolekcji pieniędzy getta łódzkiego, marek polskich z czasów pierwszej wojny światowej, ale także pierwszych egzemplarzy papierowego polskiego złotego.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Stare banknoty polskie

W naszym serwisie trafisz na aukcje banknotów z czasów gdy, Polska jako kraj nie istniała na mapach świata. Istniała jednak w sercach okupowanych Polaków, dlatego niewątpliwie ogromną wartość sentymentalną i historyczną mają banknoty polskie stare, takie jak poznańskie ruble, czy gdańskie fenigi i marki. Stare banknoty to cena przede wszystkim wyrzeczeń i starań prywatnych kolekcjonerów w walce o ich przetrwanie w jak najlepszej jakości, dlatego ich wartość jest ogromna. Dzięki pasji kolekcjonerów możesz wejść w posiadanie wartościowych a niejednokrotnie bezcennych unikatowych egzemplarzy starych banknotów polskich. Dużą atrakcją cieszą się także aukcje banknotów, na których dostępne są grosze polskie z czasów, gdy w obiegu występowały one w wersji papierowej - to wyjątkowe i rzadko spotykane stare banknoty, które będą wartościowym prezentem dla każdego pasjonata i kolekcjonera. Stare banknoty polskie dostępne na naszych aukcjach pochodzą z prywatnych kolekcji, a także z kolekcji polskich i światowych domów aukcyjnych. Dzięki temu masz dostęp do unikatowych starych banknotów polskich, o których istnieniu długo nie miałeś pojęcia. Aukcje banknotów dają Ci na przykład niepowtarzalną okazję do wzbogacenia swojej kolekcji o markę polską z 1919 roku, którą w obieg na rynku finansowym wprowadzała Kasa Pożyczkowa.

Stare banknoty - cena na aukcjach internetowych

Stare banknoty polskie mogą mieć bardzo różną wartość. W zależności od okresu, z którego pochodzą oraz stanu ich zachowania ceny starych banknotów polskich różnią się. Nie bez znaczenia ma jest też oczywiście, czy aukcje banknotów oferują zasoby prywatnych kolekcjonerów, czy instytucje państwowe. Duże znaczenie ma też aktualna sytuacja geopolityczna na świecie oraz w kraju, a także zainteresowanie i liczebność kolekcjonerów, jednak niewątpliwie, za każdym razem aukcje banknotów stanowią inwestycję w przyszłość, ponieważ z biegiem czasu stare banknoty polskie stale zyskują na wartości a ich cena może ulec zwielokrotnieniu. Banknoty polskie stare mają przede wszystkim ogromną wartość historyczną, której nie sposób wycenić. Te, z czasów drugiej wojny światowej do dziś budzą duże emocje wśród kolekcjonerów z całego świata. Stare banknoty za każdym razem niosą ze sobą historię setek ludzi, w których rękach się znajdowały w czasach zarówno trudnych, okupionych cierpieniem, jak i w czasach odbudowy, podnoszenia się ze zgliszczy i wchodzenia z ogromną nadzieją w nowe jutro.

Aukcje banknotów na onebid.pl

Nasz internetowy serwis aukcyjny jest miejscem zrzeszającym polskie i światowe instytucje oraz prywatnych kolekcjonerów starych banknotów polskich. Nasze aukcje banknotów polskich starych, to niepowtarzalna okazja na poszerzenie swojej kolekcji o unikatowe egzemplarze pieniędzy z różnych epok historycznych, które mają ogromną wartość nie tylko finansową, ale przede wszystkim emocjonalną. W naszym serwisie aukcje banknotów przebiegają uczciwie, sprawnie i bezpiecznie oraz w oparciu o jasne i przejrzyste zasady.

Statystyki działu Banknoty


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Banknoty na aukcjach oferowanych było 40 147 pozycji, z czego sprzedanych zostało 37 119, co stanowi 92.46%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 5 078 599 EUR przy średniej cenie 137 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Banknoty
 • 73 426 EUR, 1.000 złotych 1794 - A - znw. HOONIG & ZOONEN - PCGS 30 - WIELKA RZADKOŚĆ
 • 22 027 EUR, 10 złotych 1926 - Ser.CF - PMG 63 - NAJWYŻSZEJ KLASY WALOR
 • 17 161 EUR, Ottoman Empire 20 Kurush 1850 Extremly Rare
 • 16 782 EUR, 5 złotych 1924 - II EM.C - PMG 64 - DUŻA RZADKOŚĆ
 • 14 432 EUR, 10 złotych 1919 - S.24.A. - WIELKA RZADKOŚĆ
 • 14 160 EUR, 20 złotych 1928 - WZÓR - A 124567
 • 13 806 EUR, Russia - USSR Torgsin 5 Roubles 1932 Specimen
 • 12 849 EUR, 10 złotych 1924 - II EM. D
 • 12 285 EUR, Russia - South Great Don Cassak Army 25000 Roubles 1918
 • 12 062 EUR, 5 złotych 1919 - S.53.B - PMG 64 EPQ - CUDO

 • keyboard_arrow_up
  +