Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Zabytki techniki - Aukcje internetowe Licytacje online

Zabytki techniki to przedmioty, które okazały się być ważnymi dla rozwoju społeczeństwa, konkretnej nauki czy przemysłu. Kompas, miarka, aparat – to tylko kilka przykładów wartościowych rzeczy. Zabytki techniki mogą okazać się świetne do ulokowania kapitału w czasach, gdy wartość pieniądza maleje. Przez pewien czas możesz potraktować te wiekowe przedmioty jako nietuzinkową dekorację wnętrza. Szczególnie dobrze zaprezentują się w retro aranżacji. Po latach zabytki techniki staną się jeszcze starsze, a to sprawi, że ich cena wzrośnie. Dowiedz się więcej o aukcjach zabytków i licytowaniu ich na portalu OneBid. Inwestuj i ciesz się zyskami w przyszłości!

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Dlaczego warto inwestować w zabytki techniki?

Inwestowanie w stare przedmioty staje się coraz popularniejsze w czasach, gdy lokaty nie są pewne. Nieco intuicji w połączeniu z wiedzą pozwoli Ci wybrać takie przedmioty, w które naprawdę warto zainwestować. Zyskasz niebanalną ozdobę pomieszczenia na lata, a po jakimś czasie sprzedasz ją z zyskiem. Zabytki techniki to przedmioty, które uzyskują bardzo zróżnicowane ceny. Niektóre możesz znaleźć za około 1000 zł, na przykład bardzo stary termometr czy gramofon. Nie brakuje oczywiście znacznie droższych zabytków techniki, którymi są między innymi samochody. Inwestowanie w nie jest zdecydowanie przeznaczone dla doświadczonych kolekcjonerów.

O czym pamiętać podczas inwestowania w zabytki?

Jeśli rozpoczynasz przygodę z kolekcjonowaniem zabytków techniki, zastanów się, jak mają wyglądać Twoje zbiory. Możesz zdecydować się na zbieranie przedmiotów z konkretnego okresu lub wybrać określony rodzaj zabytków techniki. Dzięki temu stworzysz spójną kolekcję. Nie jest to konieczne, ale sprawi, że poznasz konkretną tematykę od podszewki, a przez to będzie Ci łatwiej wybierać wartościowe przedmioty, a w przyszłości również je oceniać. Podczas kolekcjonowania zabytków techniki korzystaj ze sprawdzonych miejsc, żeby mieć pewność co do autentyczności przedmiotów. Na OneBid masz tę pewność! Jeśli zależy Ci przede wszystkim na dobrej inwestycji, zwróć uwagę na to, żeby wybierać spośród rzadko występujących przedmiotów. Jeśli nasycenie rynku jakąś rzeczą jest duże, to sprzedanie jej w dobrej cenie może być utrudnione.

Jak licytować zabytki techniki w OneBid?

Nasz portal aukcyjny jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Został stworzony z myślą zarówno o doświadczonych kolekcjonerach, jak i osobach, które właśnie rozpoczynają przygodę z tworzeniem własnej kolekcji wartościowych przedmiotów. Żeby wziąć udział w aukcji zabytków, zarejestruj się w OneBid. Dzięki temu zyskasz możliwość skorzystania ze wszystkich funkcjonalności. Jeśli zależy Ci na znalezieniu konkretnych przedmiotów, skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Gdy odnajdziesz interesujący zabytek techniki, zapiszesz się do aukcji.

Co ważne, nasz portal aukcyjny daje Ci możliwość skorzystania z licytacji, gdy jesteś w domu. Nie musisz nigdzie przyjeżdżać, a wciąż możesz obserwować aukcję zabytków w czasie rzeczywistym. Jeśli to niemożliwe, wykorzystaj przygotowaną przez nas funkcję złóż limit. Pozwoli Ci ona ustalić kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za konkretny przedmiot. Podczas aukcji rzecz będzie licytowana w Twoim imieniu automatycznie.

Nie tylko aukcje zabytków! Sprawdź więcej licytacji w OneBid!

Aukcje z zabytkami to tylko część tego, co znajdziesz w OneBid. Nie brakuje tutaj również przedmiotów związanych z nowoczesnością. Warto zainteresować się między innymi malarstwem współczesnym, które jest niezwykle zróżnicowane. Obrazy często mają atrakcyjne ceny, a po latach kwota za nie może znacznie wzrosnąć, na przykład gdy malarz stanie się bardziej ceniony, a jego dzieła zyskają rozpoznawalność. Współczesne obrazy są też doskonałym sposobem na urozmaicenie aranżacji pomieszczenia.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem przedmiotów, a masz ograniczony budżet, sprawdź aukcje z plakatami. Znajdziesz na nich plakaty filmowe, które sprawią radość każdemu fanowi kina. Ceny za te produkty są bardzo atrakcyjne, a w przyszłości mogą znacznie wzrosnąć. Jeśli plakat ma być inwestycją, to zdecyduj się na taki, którego liczba na rynku jest ograniczona. Im lepiej zachowany, tym większą wartość osiągnie. W OneBid czekają na Ciebie również aukcje z przedmiotami do domu. Możesz zdecydować się na meble z czasów PRL – takie elementy wyposażenia cieszą się dużą popularnością. Nie brakuje też ciekawych elementów dekoracyjnych, na przykład ceramicznych figurek.

Licytuj bezpieczne w OneBid!

W OneBid znajdziesz nie tylko aukcje z zabytkami, lecz także współczesnymi przedmiotami, w które również warto inwestować, a poza tym sprawdzą się jako ozdoba pomieszczenia. Nasz portal jest skierowany do początkujących i doświadczonych kolekcjonerów. Skorzystasz z niego, jeśli chcesz powiększyć swoją dużą już kolekcję, a także jeśli szukasz pierwszego wartościowego przedmiotu. Możesz licytować w bezpieczny sposób, bez wychodzenia z domu, co daje wygodę i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Na portalu aukcyjnym OneBid znajdziesz różnorodne udogodnienia. Możesz zdecydować się między innymi na skorzystanie z ulubionych. To funkcja, dzięki której nie przeoczysz interesujących Cię aukcji. Do ulubionych możesz dodać między innymi malarza. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie, jeśli jakieś jego dzieło znajdzie się na naszym portalu. Szansa na zakup interesującego obrazu z pewnością Cię nie ominie. Możesz też szukać ciekawych przedmiotów w przygotowanych kategoriach. Znajdziesz wśród nich zarówno ogólne, jak i szczegółowe. Polecamy Ci też zajrzenie do archiwum. Sprawdzisz, na jakim poziomie utrzymywały się ceny za różnorodne obrazy czy sztukę użytkową. Dzięki temu przekonasz się, które aukcje są odpowiednie dla Twojego budżetu. Nasz portal pozwoli Ci uzyskać wartościowe przedmioty, które przez jakiś czas staną się dekoracją, by po latach przynieść Ci zyski.

Odkryj fascynujący świat historycznych i unikatowych przedmiotów, które kształtowały naszą technologiczną przeszłość. Nasze licytacje to okazja do zdobycia autentycznych skarbów.

Niezależnie czy jesteś kolekcjonerem, entuzjastą techniki czy po prostu ciekawym obserwatorem, nasze aukcje zapewnią Ci wyjątkowe doświadczenie.

Dołącz do naszej społeczności licytujących i odkryj emocje oraz naukę, jakie niesie ze sobą świat zabytków techniki.

Statystyki działu Zabytki techniki


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Zabytki techniki na aukcjach oferowanych było 534 pozycji, z czego sprzedanych zostało 227, co stanowi 42.51%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 1 788 949 EUR przy średniej cenie 7 881 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Zabytki techniki
 • 205 600 EUR, Porsche 997 TURBO D4S VERSION
 • 205 600 EUR, PORSCHE ICE RACING PROTO CARBON BODY UNIQUE EXEMPLAR
 • 143 920 EUR, JAGUAR E-TYPE 3.8 1 SERIES
 • 143 920 EUR, Jaguar E-Type Series 1 Coupe
 • 115 650 EUR, Porsche 911 /930 Turbo coupè
 • 109 225 EUR, Alfa Romeo Giulietta Spider Short Wheelbase from 1958, second series.
 • 96 375 EUR, Alfa Romeo Montreal
 • 96 375 EUR, Audi R8 4.2 V8 Quatrtro
 • 70 675 EUR, Ferrari 208 GT Turbo
 • 51 400 EUR, Porsche 996 Carrera 4 Cabriolet

 • keyboard_arrow_up