Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Noty monet, medali i banknotów
Stan zachowania
Tagi

Książki i starodruki - Aukcje internetowe Licytacje online

Bogata kolekcja woluminów to prawdziwa okazja dla miłośników i znawców literatury na wejście w posiadanie unikalnych egzemplarzy. Prowadzona przez nas aukcja antykwaryczna i sprzedaż starodruków jest jedynym takim wydarzeniem, podczas którego można zdobyć wybitne, ale też wyjątkowo rzadkie książki i starodruki pochodzące z drugiej połowy XX wieku lub starsze. Na platformie aukcyjnej OneBid znajdziesz unikatowe egzemplarze, o które zdecydowanie warto rozszerzyć swoje dotychczasowe zbiory. Jest to też dobry moment, by utworzyć nową kolekcję np. starodruków polskich. Sprawdź naszą ofertę i rozpocznij licytację. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aukcjami starodruków online.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Rzadkie książki - czym są starodruki?

Kupno starodruków online oraz rzadkich książek to doskonały pomysł na zyskowną inwestycję. Warto jednak dowiedzieć się, czym są starodruki i jakie cechy je definiują, by podjąć świadomą decyzję. Starodruki to z definicji wszelkie publikacje, które zostały wydrukowane od wynalezienia druku aż do końca XVIII wieku. Jest to okres, który liczy ponad 350 lat i rozpoczyna się w 1455 roku. Publikacje to są m.in. wszelkie rodzaju ulotki, mapy, grafiki, oczywiście książki i broszury oraz np. dokumenty. Starodruki zostały podzielone także na wyjątkowe egzemplarze, czyli tzw. inkunabuły i postinkunabuły. Zdarza się, że w zależności od kraju okres ten może być inaczej datowany (pod uwagę bierze się m.in. szybką Industrializację) i tak np. starodruki polskie to wszelkie publikacje, które zostały wydrukowane w latach 1501-1800. Wszystkie starodruki muszą posiadać jedną, główną cechę, która sprawia, że odróżniają się one od wszystkich, innych książek powstałych w późniejszym czasie. Jest to ręczne wytworzenie oraz połączenie wszystkich składników książki. Do tych elementów należy papier, typografia, ilustracje oraz oprawa. Dodatkowo starodruki muszą być wykonane z dbałością o najwyższy poziom edytorski całej książki, czy dowolnej, innej publikacji. Sprzedaż starodruków na aukcjach czeka na Ciebie na platformie aukcyjnej OneBid.

Starodruki polskie, starodruki - sprzedaż na aukcjach internetowych OneBid

Oferta aukcji starodruków online i rzadkich książek w naszej ofercie jest różnorodna, by każdy mógł znaleźć dokładnie taki egzemplarz, jakiego poszukuje. W naszym serwisie internetowym OneBid można znaleźć m.in. unikatowe rękopisy np. norweskiego kompozytora Thomasa Tellefsena, którego cena wywoławcza wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak i inne unikalne egzemplarze np. ekskluzywne katalogi, poezja oraz proza. Wszystkie prezentowane na naszej platformie aukcyjnej rzadkie książki i starodruki polskie posiadają własną kartę, na której znajduje się szczegółowy opis oraz zdjęcia detali. Często obecny jest również biogram danego autora lub wydawcy. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu 0 chętnie udzielimy Ci profesjonalnej rady. Sprawdź koniecznie!

OneBid - starodruki online, aukcje rzadkich książek i nie tylko

OneBid to nowoczesna platforma aukcyjna, która założona została w 2014 roku z myślą o umożliwianiu wzięcia udziału na żywo przez internet w wybranych licytacjach - nie tylko sprzedaży starodruków online. Wśród proponowanych dziedzin znajduje się m.in. malarstwo dawne i współczesne, fotografie, biżuteria, militaria oraz kolekcje monet, banknotów, medali i odznaczeń. OneBid zajmuje stałe miejsce w światowej czołówce pod względem jakości i funkcjonalności i nie ustępuje innym zagranicznym serwisom tego typu.

Starodruki dla prawdziwych kolekcjonerów i nie tylko

Dostępne w naszym serwisie aukcyjnym OneBid zagraniczne i polskie starodruki to prawdziwa gratka dla osób, które chcą powiększyć swoje kolekcje o niepowtarzalne i niezwykle popularne tytuły. My zatroszczyliśmy się o to, aby w jednym miejscu znalazła się naprawdę różnorodna oferta. Teraz jedyne, co musisz zrobić Ty, to wziąć udział w licytacji. Oczywiście zachęcamy do tego zarówno osoby, które poszukują tytułów dla siebie, jak i wszystkich licytujących, którzy są na etapie intensywnych poszukiwań świetnych prezentów dla kogoś bliskiego. Jeżeli znasz kogoś, kto od dawna interesuje się starodrukami, to wręczenie mu wylicytowanego u nas tytułu z całą pewnością wywoła na jego twarzy ogromną radość. Musisz tylko wiedzieć, jaki jest zakres tytułów, które daną osobę najbardziej interesują. Możesz także podpytać o ulubionego autora, a później zacznij szukać wśród naszych licytacji tytułów, które mogą okazać się interesujące. Jeżeli już uda Ci się taki tytuł znaleźć, to pamiętaj, że każda z licytacji jest opisana konkretnymi datami. Zapoznaj się z nimi, aby wiedzieć, kiedy konkretnie musisz zgłosić swoją chęć zakupu danego starodruku, czy też jakiegokolwiek innego przedmiotu z naszej oferty.

Czy prezentowane starodruki są bardzo drogie?

Cena danego starodruku będzie w głównej mierze uzależniona od tego, z jakim konkretnie dziełem mamy do czynienia. Z tego też względu znajdziesz tutaj propozycje w bardzo różnych cenach. Wybierz interesujące Cię starodruki. Cena poszczególnych modeli z czasem tylko zyska, ponieważ starodruki cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wieloletnich kolekcjonerów, jak i wśród osób, które dopiero planują stworzyć swoją kolekcję. Nasz portal OneBid powstał właśnie z myślą o osobach, które chcą mieć możliwość prostego i intuicyjnego licytowania. Nawet jeżeli nie robiłeś tego nigdy wcześniej, nie musisz martwić się o to, że sobie nie poradzisz! A już, zwłaszcza że nasza obsługa jest zawsze do Twojej dyspozycji i chętnie pomoże Ci na każdym etapie licytacji.

Sprawdź aktualnie trwające u nas licytacje i powiększ swoją kolekcję o zagraniczne i polskie, wybitne starodruki i starsze książki. Ciesz się łatwym procesem na każdym etapie zamówienia i doceń to, że w OneBid skupiamy wielu autorów i wybitne dzieła w jednym miejscu. A co więcej, ciągle pojawiają się u nas coraz to nowsze licytacje. Zapraszamy.

Statystyki działu Książki i starodruki


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Książki i starodruki na aukcjach oferowanych było 54 355 pozycji, z czego sprzedanych zostało 20 576, co stanowi 37.85%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 1 665 716 EUR przy średniej cenie 81 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Książki i starodruki
 • 20 282 EUR, PUFENDORF Samuel, (Wyd. 1). De rebus a Carolo Gustavo Sueciae Rege gestis commentariorum
 • 20 000 EUR, Johann Baptist Homann, Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia, Regna et Status exactis Tabulis Geographice demonstrans'
 • 15 418 EUR, (NORWID Kamil Cyprian. MICKIEWICZ Adam. AUTOGRAFY)., Maximes et reflexions morales du Duc de la Rochefoucauld.
 • 14 016 EUR, MARTINUS Polonus (Inkunabuł 1488), Sermones de tempore et de sanctis
 • 12 665 EUR, BIBLIA TO JEST KSIĘGI STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU [...] Biblia Jakuba Wujka I wydanie, w Krakowie w Drukarni Łazarzowej [1599]
 • 11 680 EUR, PUFENDORF Samuel, Sieben Bücher von denen Thaten Carl Gustavs Königs in Schweden.
 • 9 830 EUR, [Pierwszy polski przekład kroniki Marcina Kromera 1611 r. w oprawie późnorenesansowej]. Kromer Marcin, O sprawach, dzieiach y wszystkich inszych potocznościach koronnych polskich: ksiąg XXX.
 • 9 219 EUR, ORDA Napoleon, Album Widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej:
 • 7 652 EUR, ZWROTNICA. Nr 6. 1923. Okładka W. Strzemińskiego. Rzadkie!!!
 • 7 242 EUR, (KONSTYTUCYE). Constitucie Statuta y Przywileie na walnych Seymach Koronnych od roku pańskiego 1550 áż do roku 1637 uchwalone.

 • keyboard_arrow_up