Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Plakaty - Aukcje internetowe Licytacje online

Plakaty są wyjątkową ozdobą wnętrza – na rynku coraz częściej pojawiają się te przedmioty w roli dekoracji. Warto pamiętać, że plakat spełniał jednak przez długi czas przede wszystkim funkcję informacyjną, a także propagandową. W OneBid znajdziesz aukcje wyrobów poligraficznych, w których każdy miłośnik kinematografii odkryje dla siebie wyjątkowe propozycje. Dostępne online plakaty pozwolą Ci powiększyć wyjątkową kolekcję, ale mogą też stać się doskonałą inwestycją, szczególnie dla osób początkujących.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Plakaty w Polsce – długa historia

Plakaty w Polsce są ważną dziedziną sztuki. W latach 60. XX wieku powstało określenie polska szkoła plakatu, które dotyczyły artystów mających międzynarodowe uznanie. Tworzyli oni swoje prace w tematyce społecznej, politycznej i kulturalnej. Choć prace artystów były różnorodne, miały wspólne cechy – tworzący je artyści potrafili wykorzystać dowolny temat, żeby powiedzieć coś o Polsce. Każdy z twórców jest indywidualistą, dlatego plakaty są tak różnorodne. Co do terminu polska szkoła plakatu są pewne wątpliwości – teoretycy nie są zgodni co do jego genezy.

Twórcy polskich plakatów cieszyli się uznaniem. Potwierdzeniem jest sukces Henryka Tomaszewskiego, który na Międzynarodowej Wystawie Plakatu Filmowego w Wiedniu zdobył aż 5 nagród.

Plakaty online – jakie można znaleźć na aukcjach?

Online możesz znaleźć plakaty zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Są to między innymi rzadko spotykane plakaty filmowe, ale również afisze teatralne. Pochodzą z różnych lat i od wielu twórców. Eryk Lipiński, Jerzy Flisak, Andrzej Pągowski to tylko niewielka część twórców, których znajdziesz na aukcjach plakatów online.

Jeśli plakaty traktujesz po prostu jako ozdobę, to w OneBid nie brakuje ilustracji, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Są to plakaty utrzymane w różnej kolorystyce, co ułatwia dopasowanie ich do wnętrza. Możesz wybrać spośród czarno-białych, jeśli lubisz monochromatyczną kolorystykę we wnętrzu. Nie brakuje również tych pełnych intensywnych barw, które odświeżą wystrój. Przy pomocy plakatów traktowanych jako dekoracja wnętrza podkreślisz zamiłowanie do filmów, na przykład polskich czy włoskich.

Dlaczego warto licytować plakaty?

Licytowanie plakatów online to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kolekcjonowaniem sztuki. Inwestycja w plakaty jest bezpiecznym ulokowaniem kapitału, a dodatkowo próg wejścia jest niski. Ceny za plakaty nie są tak wysokie jak za obrazy, co sprawia, że więcej osób może sobie pozwoli na kolekcjonowanie właśnie takich prac. Prace z najlepszego okresu polskiej szkoły plakatu cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich liczba na rynku będzie maleć. Kupiony teraz plakat z pewnością zwiększy swoją wartość, więc to dobra inwestycja.

Licytowanie plakatów online to też sposób, żeby zdobyć niepowtarzalną ozdobę na ścianę, zaakcentować swoją sympatię do konkretnej sztuki filmowej i po prostu otaczać się wyjątkowymi przedmiotami. Niskie ceny wywoławcze sprawiają, że warto spróbować. Warto wiedzieć, że cena zależy od faktycznej daty wydruku. Wydruki z pierwszej edycji – co oczywiste – będą najdroższe.

Nie tylko plakaty! Sprawdź inne aukcje w OneBid!

Licytowanie plakatów online jest świetne dla początkujących kolekcjonerów. W przypadku większego budżetu warto zainteresować się również fotografiami, których nie brakuje na aukcjach OneBid. Na aukcjach króluje czarno-biała fotografia, ale są też dostępne kolorowe zdjęcia. Są one świetne do lokowania kapitału, ale oczywiście stanowią też wyjątkową dekorację wnętrza. Portrety, krajobrazy czy fotografie z autografem – nasz aukcje charakteryzują się różnorodnością.

Oprócz plakatów oraz fotografii dostępne są też aukcje z grafikami i rysunkami. Licytacje tych prac są świetne dla inwestorów, ale też dla osób, które poszukują nietuzinkowych, jedynych w swoim rodzaju elementów dekoracyjnych. Grafiki i rysunki rewelacyjnie sprawdzają się w roli dekoracji zarówno domu, jak i przestrzeni usługowej.

Licytuj w OneBid!

Nasz portal aukcyjny jest przeznaczony dla doświadczonych kolekcjonerów oraz osób, które dopiero rozpoczynają tworzenie własnych zbiorów. Możesz licytować na aukcjach monet, książek oraz różnych dzieł, na przykład obrazów. Jeśli dopiero rozpoczynasz tę przygodę, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących licytowania. W OneBid znajdziesz prace wielu artystów. Zajrzyj do poświęconej im zakładki i znajdź swoich ulubionych twórców. Możesz otrzymywać powiadomienia, jeśli pojawią się aukcje z ich dziełami. Szukanie prac o określonej tematyce ułatwi Ci wyszukiwarka. Możesz też zajrzeć do archiwum aukcji, żeby sprawdzić, na jakim poziomie były ceny za konkretne dzieła. Korzystanie z naszego portalu aukcyjnego jest nieskomplikowane. Przekonaj się o tym i rozpocznij przygodę z licytowaniem dzieł sztuki, dzięki którym możesz zyskać wyjątkową kolekcję lub stać się inwestorem.

keyboard_arrow_up
+