Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Moda - Aukcje internetowe Licytacje online

Niektóre kreacje mogą właściwie konkurować z dziełami sztuki. To sprawia, że pojawiają się na aukcjach. Moda dostępna na aukcjach to również ta wyjątkowa, ale jednocześnie funkcjonalna. Widać to po OneBid, gdzie znajdziesz aukcje przedmiotów niebanalnych, raczej służących jako element ciekawej kolekcji, a nie strój do chodzenia. Nie brakuje też aukcji z modą użytkową lub dawną modą. Warto pamiętać, że ceny niektórych projektów mogą wzrastać – zakup elementów garderoby na aukcjach ma więc wymiar inwestycji.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Dzisiejsza i dawna moda jako sztuka

Moda na co dzień ma przede wszystkim użytkową funkcję – to oczywiste. Bez wątpienia nie można jednak lekceważyć jej jako sztuki. Często kreacje widoczne na wybiegach mogą pozostać właściwie tylko tam. Są bowiem nietuzinkową wizją projektanta, a ich wymyślna konstrukcja może sprawiać, że odzież straci swoją użytkową funkcję i będzie po prostu niewygodna.

Przenikanie się świata mody i sztuki jest widoczne już od wielu lat. Doskonałym tego potwierdzeniem są współprace, jakich podejmowała się Elsa Schiaparelli, czyli włoska projektantka. Do współpracy zapraszała wyjątkowych artystów – jednym z nich był Salvador Dali. To z nim stworzyła niezwykły projekt, którym był wielki kapelusz w kształcie buta. Realizacja wzbudziła duże zaskoczenie, ale jednocześnie zachwyt.

Przenikanie się mody i sztuki jest widoczne również dzisiaj. Zwróć uwagę na miejsca, w jakich często odbywają się pokazy. Wielkie domy mody organizują je w miejscach takich jak galerie czy muzea. Projektanci współpracują z artystami, a to sprawia, że ubrania stają się wyjątkowe, co z kolei czyni z nich przedmioty niezwykle pożądane.

Moda – aukcje jako inwestycja

Licytowania mody na portalach aukcyjnych podejmują się różne osoby. Takie, które chcą mieć coś wyjątkowego w szafie, kolekcjonerzy dawnej mody, a także osoby traktujące to jako inwestycję. Czy w modę warto inwestować? Wiele pokazuje, że tak. Domy aukcyjne wystawiają projekty od najbardziej znanych domów mody i okazuje się, że uzyskują one wyższą cenę niż oczekiwana. Przykładem jest aukcja projektów Yves Saint Laurenta, które należały do Catherine Denevue. Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem – każdy z aż 129 projektów został sprzedany, a cena przekroczyła dziesięciokrotnie tę oczekiwaną. W tej licytacji brały udziały ważne muzea na świecie. Aukcje mody odbywały się już wcześniej – licytowano na nich kreacje Audrey Hepburn czy stroje Marilyn Monroe. Ty także możesz stać się posiadaczem ciekawych strojów – współczesnych lub mody dawnej.

Dlaczego warto inwestować na aukcjach mody?

Aukcje mody dawnej czy współczesnej są dla wszystkich osób, których zdaniem moda również jest sztuką. To świetna okazja, żeby zdobyć wyjątkowy, a wciąż funkcjonalny strój. Na aukcjach mody znajdziesz też stroje, które są raczej niezwykłym przedmiotem do podziwiania niż do noszenia.Z aukcji mody mogą więc skorzystać osoby, którym zależy na wyjątkowych strojach. Takich, których nie ma nikt inny lub są bardzo rzadkim okazem. Może to być bluza, której krój jest nieskomplikowany, ale wyróżnia się oryginalnym nadrukiem czy haftem. Może to być niepowtarzalna apaszka, wykonana z wyjątkowego materiału, którym jest jedwab. Na aukcjach mody można też znaleźć kimona, na przykład wzbogacone haftem na podstawie prac jakiegoś artysty.

Aukcje mody dawnej lub współczesnej to też sukienki. Nie brakuje na nich modeli, które dziś sprawdzą się doskonale jako element stylizacji na ważną uroczystość. Warto zwrócić też uwagę na mniejsze elementy odzieży, czyli dodatki. Kapelusz, który zaskakuje oryginalną formą, a może nietypowe buty? Takie elementy mody również można znaleźć na aukcjach mody.

Moda to nie tylko ubrania – sprawdź biżuterię!

Odzież to nie tylko ubrania, lecz także dodatki. Warto skoncentrować się na biżuterii. Wyroby jubilerskie wykonane z cennych kruszców są precyzyjnie wykonane, unikalne i cenne. Dzięki nim możesz powiększyć swoje zbiory, ale też potraktować je jako inwestycję. Wyjątkowe naszyjniki czy pierścionki – właśnie to często pojawia się na aukcjach. Są tam dostępne przedmioty z różnych okresów, na przykład biżuteria art deco.

Aukcje mody – zajrzyj do OneBid!

W OneBid przygotowaliśmy dla Ciebie aukcje mody dawnej, dzięki którym możesz stać się posiadaczem ubrań z wyjątkowych kolekcji, zdobionych nadrukami inspirowanymi pracami artystów, a także modeli starszych, które staną się elementem ciekawej kolekcji lub inwestycją. Licytowanie w OneBid nie jest trudne. Jeśli dopiero rozpoczynasz tę przygodę, skorzystaj z naszych wskazówek. Oprócz aukcji mody dawnej i współczesnej znajdziesz też aukcje książek, monet oraz różnych dzieł sztuki. Jest to miejsce, w którym każdy kolekcjoner znajdzie dla siebie coś idealnego. Możesz skorzystać z wyszukiwarki, żeby sprawdzić aukcje z interesującymi Cię tematami lub zajrzeć do spisu artystów. Dodaj twórcę do ulubionych, żeby otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się jego dzieł na aukcjach.

keyboard_arrow_up