Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Ikony - Aukcje internetowe Licytacje online

Obrazy sakralne nie przestają zachwycać znawców sztuki. Portrety świętych pojawiają się w różnych wydaniach i nierzadko prezentowane są jako wariacje na temat danego świętego, jego życia, przedmiotów, które go charakteryzują i które stanowią nieodłączny element jego historii. Aukcje ikon dostępne są również na naszym portalu. Sprawdź, jakie obrazy aktualnie możesz zakupić i uzupełnij swoją kolekcję.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Pochodzenie ikon — aukcje niezwykłych obrazów

Do stworzenia tego wyjątkowego dzieła nie wystarczyła chwila weny i kilka produktów malarskich. Historia mówiąca o powstawaniu ikon podkreśla, jak wyglądał proces i na czym konkretnie polegał. Ikony malowane były jedynie przez zakonników o specjalnym uprzywilejowaniu. Wierzono, że stają się oni jedynie narzędziem bóstwa, które pomaga w stworzeniu dzieła. Zanim przystąpiono do tworzenia, konieczne było odmówienie modlitwy. Podobne jest również zadanie ikon. To one mają pomagać w modlitwie. Nie pełnią jedynie funkcji ozdobnych, mają zaś być rekwizytem, który w pewien sposób wspomoże skuteczne modły. Tworzenie dzieła to więc pewnego rodzaju rytuał, prowadzący do powstania ikony. Aukcje tych dzieł są chętnie odwiedzane przez kolekcjonerów i to nie tylko tych, którzy wiernie kroczą według bożych przykazań. Wysoka jakość dzieł wynika ze sposobów ich tworzenia. Wiele tutaj nawiązań do tworów natury. Wosk pszczeli, woda, żółtko kurze, deski z drzew liściastych — te produkty biorą udział w powstawaniu ikon. To one również gwarantują trwałość tworzonej sztuki i wysoką jakość powstającego dzieła.

Popularne dzieła, które każdy kolekcjoner sztuki chce mieć w swoim domu

Ikony przedstawiające święte osoby, ich zwyczaje i życie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich aukcje przybierają wysokie sumy, nie ze względu na publikowane wizerunki, ale sposób powstawanie dzieła. To pracochłonne zadanie, które niegdyś wykonywane było jedynie przez wybranych. Z tego względu przybiera wyjątkowe znaczenie i jednocześnie zyskuje wysoką wartość. Ikony przestawiają świętych w różnych wydaniach. Najbardziej popularną ikoną jest ikona Chrystusa, jednak równie rozpowszechnioną jest ta, która przedstawia jego zatroskaną matkę. Kolekcjonerzy, którzy nie skupiają się jedynie na inwestowaniu w ikony, cenią sobie ten rodzaj sztuki i nawet jeśli nie specjalizują się w zakupie ikon, to chcą mieć chociaż jeden egzemplarz w swojej kolekcji.

Aukcje ikon na naszym portalu

Zalet korzystania z naszego domu aukcyjnego jest wiele. Gromadzimy tu dzieła, których nie znajdziesz na innych aukcjach. W ten sposób możesz uzupełnić swoją kolekcję o oryginalne egzemplarze, których brakuje w innych miejscach. Nasze aukcje to gwarancja autentyczności i pewności zakupu. Każdy produkt posiada certyfikat autentyczności. Oferujemy jedynie prawdziwe produkty. Przewaga internetowego domu akcyjnego i antykwariatu online jest znana wszystkim, którzy szukają wyjątkowych antyków w sieci. Wszystko dzieje się za pośrednictwem Internetu, a to sprawia, że kolekcjonowanie nowych przedmiotów jest jeszcze łatwiejsze, szybsze i dużo bardziej wygodne. Ważne, aby aukcje ikon były sprawdzone. Korzystanie z pewnych źródeł to gwarancja oryginalności dzieł i braku śladów fałszerstwa.

Sprawdzaj regularnie dostępne na naszej stronie aukcje, wymieniaj i uzupełniaj swoje kolekcje. W razie pytań skontaktuj się z przedstawicielami naszego sklepu. Poszukujesz oryginalnych dzieł lub chcesz jedno z nich sprzedać? Skorzystaj z możliwości internetowego domu aukcyjnego.

Inwestycje w dzieła sztuki to coraz popularniejszy sposób na ulokowanie pieniędzy. Jeżeli należysz do grona pasjonatów ikon, to obrazy sakralne dostępne na aukcjach w naszym internetowym domu aukcyjnym z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. To portrety świętych, ale nie tylko – wśród nich nie brakuje również motywów sakralnych czy obrazów przedstawiających Chrystusa, które cieszą się największą popularnością wśród znawców sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi aukcjami ikon i zachęcamy do udziału w licytacjach!

Aukcje ikon – obrazy sakralne dla każdego kolekcjonera sztuki

Czy wiesz, że dostępne na aukcjach ikony to obrazy sakralne, które mogły być tworzone wyłącznie przez specjalnych zakonników? Powód jest dość oczywisty – w dawnych czasach panowało przekonanie, że są oni wysłannikami Boga. Cały proces tworzenia tego typu dzieł sztuki przebiegał według określonych zasad, musiał bazować na odpowiednich, najczęściej naturalnych materiałach i zawsze rozpoczynał się od modlitwy, do której służą współcześnie oferowane ikony dostępne na aukcjach online.

Jakie aukcje ikon znajdziesz w naszym serwisie? W OneBid przygotowaliśmy przede wszystkim popularną ikonę Chrystusa – obraz sakramentalny, jak wspomnieliśmy już wcześniej, jest szczególnie popularny wśród miłośników sztuki religijnej. Możesz zdecydować się również na wizerunki świętych, Matki Bożej czy ewangelistów. Wszystkie aukcje ikon dostępne w internetowym domu aukcyjnym są otwarte dla osób duchownych i świeckich. Szczegóły na temat dzieła, cenę minimalną czy sposób wykonania znajdziesz w szczegółowym opisie wybranego obrazu sakralnego.

OneBid – bezpieczne aukcje ikon i nie tylko

Dostępne w tej kategorii aukcje ikon to nie wszystko, co czeka na Ciebie w naszym internetowym domu aukcyjnym. Specjalnie dla początkujących i wieloletnich kolekcjonerów przygotowaliśmy również możliwość wylicytowania setek innych przedmiotów. Wśród nich znajdziesz aukcje monet, sztuki, książek, medali, akcji i obligacji czy nawet starych alkoholi. W jednym miejscu otrzymujesz dostęp do licytacji organizowanych przez najsłynniejsze domy aukcyjne w Polsce, i to bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz. Udział we wszystkich aukcjach odbywa się całkowicie przez internet – na żywo albo w formie statycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi aktualnie ikonami na naszych aukcjach, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zespół OneBid pozostaje do Twojej dyspozycji.

Statystyki działu Ikony


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Ikony na aukcjach oferowanych było 300 pozycji, z czego sprzedanych zostało 63, co stanowi 21.00%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 36 825 EUR przy średniej cenie 585 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Ikony
 • 4 436 EUR, Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie
 • 2 245 EUR, Ivan HONCHAR (monk JANUARY), Virgin Mary with Infant and Prophets
 • 2 426 EUR, Ikona Matki Boskiej „Zwiastowanie”
 • 1 667 EUR, Ikona - Matka Boża Czerrnichowska, w kiocie
 • 1 656 EUR, Orthodox travel triptych, Three icons, Around 1900
 • 1 228 EUR, Ikona - Matka Boża Pokrow
 • 1 274 EUR, Icon, Russia, Around 1900
 • 1 080 EUR, Ikona - Święty Piotr i Paweł - XIX/XX wiek
 • 938 EUR, Ikona - Pokrow, Rosja, koniec XVIII w.
 • 935 EUR, Ikona - Matka Boska Korsuńska

 • keyboard_arrow_up