Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Ikony - Aukcje internetowe Licytacje online

Obrazy sakralne nie przestają zachwycać znawców sztuki. Portrety świętych pojawiają się w różnych wydaniach i nierzadko prezentowane są jako wariacje na temat danego świętego, jego życia, przedmiotów, które go charakteryzują i które stanowią nieodłączny element jego historii. Aukcje ikon dostępne są również na naszym portalu. Sprawdź, jakie obrazy aktualnie możesz zakupić i uzupełnij swoją kolekcję.

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh

Pochodzenie ikon — aukcje niezwykłych obrazów

Do stworzenia tego wyjątkowego dzieła nie wystarczyła chwila weny i kilka produktów malarskich. Historia mówiąca o powstawaniu ikon podkreśla, jak wyglądał proces i na czym konkretnie polegał. Ikony malowane były jedynie przez zakonników o specjalnym uprzywilejowaniu. Wierzono, że stają się oni jedynie narzędziem bóstwa, które pomaga w stworzeniu dzieła. Zanim przystąpiono do tworzenia, konieczne było odmówienie modlitwy. Podobne jest również zadanie ikon. To one mają pomagać w modlitwie. Nie pełnią jedynie funkcji ozdobnych, mają zaś być rekwizytem, który w pewien sposób wspomoże skuteczne modły. Tworzenie dzieła to więc pewnego rodzaju rytuał, prowadzący do powstania ikony. Aukcje tych dzieł są chętnie odwiedzane przez kolekcjonerów i to nie tylko tych, którzy wiernie kroczą według bożych przykazań. Wysoka jakość dzieł wynika ze sposobów ich tworzenia. Wiele tutaj nawiązań do tworów natury. Wosk pszczeli, woda, żółtko kurze, deski z drzew liściastych — te produkty biorą udział w powstawaniu ikon. To one również gwarantują trwałość tworzonej sztuki i wysoką jakość powstającego dzieła.

Popularne dzieła, które każdy kolekcjoner sztuki chce mieć w swoim domu

Ikony przedstawiające święte osoby, ich zwyczaje i życie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich aukcje przybierają wysokie sumy, nie ze względu na publikowane wizerunki, ale sposób powstawanie dzieła. To pracochłonne zadanie, które niegdyś wykonywane było jedynie przez wybranych. Z tego względu przybiera wyjątkowe znaczenie i jednocześnie zyskuje wysoką wartość. Ikony przestawiają świętych w różnych wydaniach. Najbardziej popularną ikoną jest ikona Chrystusa, jednak równie rozpowszechnioną jest ta, która przedstawia jego zatroskaną matkę. Kolekcjonerzy, którzy nie skupiają się jedynie na inwestowaniu w ikony, cenią sobie ten rodzaj sztuki i nawet jeśli nie specjalizują się w zakupie ikon, to chcą mieć chociaż jeden egzemplarz w swojej kolekcji.

Aukcje ikon na naszym portalu

Zalet korzystania z naszego domu aukcyjnego jest wiele. Gromadzimy tu dzieła, których nie znajdziesz na innych aukcjach. W ten sposób możesz uzupełnić swoją kolekcję o oryginalne egzemplarze, których brakuje w innych miejscach. Nasze aukcje to gwarancja autentyczności i pewności zakupu. Każdy produkt posiada certyfikat autentyczności. Oferujemy jedynie prawdziwe produkty. Przewaga internetowego domu akcyjnego i antykwariatu online jest znana wszystkim, którzy szukają wyjątkowych antyków w sieci. Wszystko dzieje się za pośrednictwem Internetu, a to sprawia, że kolekcjonowanie nowych przedmiotów jest jeszcze łatwiejsze, szybsze i dużo bardziej wygodne. Ważne, aby aukcje ikon były sprawdzone. Korzystanie z pewnych źródeł to gwarancja oryginalności dzieł i braku śladów fałszerstwa.

Sprawdzaj regularnie dostępne na naszej stronie aukcje, wymieniaj i uzupełniaj swoje kolekcje. W razie pytań skontaktuj się z przedstawicielami naszego sklepu. Poszukujesz oryginalnych dzieł lub chcesz jedno z nich sprzedać? Skorzystaj z możliwości internetowego domu aukcyjnego.

Statystyki działu Ikony


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Ikony na aukcjach oferowanych było 300 pozycji, z czego sprzedanych zostało 86, co stanowi 28.67%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 41 023 EUR przy średniej cenie 477 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Ikony
 • 2 880 EUR, Russian Icon, 19th Century
 • 2 555 EUR, IKONA MATKI BOŻEJ, POSZUKIWANIE ZAGUBIONYCH, Rosja, XVII w.
 • 2 478 EUR, Ikona - Archanioł Michał, z dedykacją
 • 2 090 EUR, Ikona procesyjna, dwustronna
 • 1 957 EUR, Ikona - Pokłon Trzech Króli, w haftowanym okładzie
 • 1 861 EUR, Ikona - Żywot św. Mikołaja Cudotwórcy
 • 1 044 EUR, Ikona - Matka Boska Włodzimierska, Rosja, 1 poł XX w.
 • 958 EUR, IKONA CHRYSTUS PANTOKRATOR W OTOCZENIU ŚWIĘTYCH, Rosja, XVIII w.
 • 939 EUR, Ikona - Chrystus Pantokrator, pocz. XX w.
 • 852 EUR, Ikona - Chrystus Pantokrator

 • keyboard_arrow_up
  +