Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Tagi

Alkohole - Aukcje internetowe Licytacje online

Aukcje starych alkoholi to znakomita propozycja dla miłośników unikalnych trunków i kolekcjonerów, którzy chcą zainwestować w butelki o wysokiej wartości. Najczęściej na licytacji pojawiają się dwa napoje wysokoprocentowe – wino i whisky typu single malt. Oprócz nich w OneBid możesz także licytować cenne akcesoria dedykowane każdemu miłośnikowi starych alkoholi. Odkryj aktualne aukcje i wylicytuj jedną z oferowanych pozycji!

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Aukcje alkoholi – co można wylicytować?

Aukcje alkoholi obejmują przede wszystkim trunki, które zostały wypuszczone na rynek w ograniczonej ilości. Stąd też często nazywa się je kolekcjonerskimi, a co za tym idzie – mają dość wysoką cenę, co czyni je wręcz dobrami luksusowymi. Oprócz smaku, daty produkcji czy samego rodzaju stare alkohole, które znajdziesz na aukcjach w OneBid, swoją wartość zawdzięczają również producentowi, a nawet opakowaniu. Do innych czynników, które wpływają na rosnącą wartość trunków, możemy zaliczyć również uzyskane nagrody i certyfikaty oraz pozytywne recenzje osób, które miały okazję skosztować jednego z kolekcjonerskich alkoholi.

Jakie stare alkohole warto licytować na aukcjach w OneBid?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, największą popularnością cieszą się aukcje takich starych alkoholi jak whisky i wino. W pierwszym przypadku, jeśli zdecydujesz się zainwestować właśnie w ten rodzaj trunku, należy zwrócić uwagę na to, czy whisky jest w wersji single malt. To właśnie ona daje największe szanse na zwiększenie kapitału i zarobek w trakcie ewentualnej sprzedaży w przyszłości. Dobrym rozwiązaniem są jak najbardziej limitowane edycje i jak najstarsze alkohole.

A co z winem? Jeśli to właśnie takich starych alkoholi szukasz na aukcjach, to warto kierować się zasadą – im starsze, tym lepsze. Możesz kupić też młodsze, jednak musisz się liczyć z tym, że będzie ono potrzebować trochę czasu do osiągnięcia odpowiedniej dojrzałości. Bez tego cena wina nie osiągnie maksymalnego potencjału. Dobrze także zwrócić uwagę na smak, zawartość garbników i alkoholu w trunku oraz na poziom kwasowości. Oczywiście, nie bez znaczenia jest miejsce pochodzenia.

Czy warto brać udział w aukcjach starych alkoholi?

Oczywiście, że tak! Aukcje alkoholi, podobnie jak te z dziełami sztuki, monetami czy starymi meblami, są doskonałą propozycją nie tylko dla smakoszy mocniejszych trunków, ale także osób, które szukają sposobu na ulokowanie pieniędzy. Inwestycja w stare alkohole dostępne na aukcjach w OneBid z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mowa w szczególności o winie i whisky, które im są starsze, tym są lepsze. Niektórzy decydują się również na inwestowanie w piwo – kraftowe, pochodzące z renomowanych browarów.

Dlaczego warto brać udział w aukcjach starych alkoholi? Powód jest prosty – szlachetne, wyselekcjonowane trunki z roku na rok jedynie zyskują na wartości, co z pewnością zadowoli osoby, które szukają sposobu na powiększenie swojego kapitału. Na licytacjach znajdziesz nie tylko butelki, ale także beczki. Najważniejsze, aby po wygranej aukcji odpowiednio przechowywać stary alkohol. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że wylicytowany trunek nie straci na wartości.

Aukcje starych alkoholi – poznaj statystyki

Ciekawi Cię, na jakiej cenie zakończyły się poprzednie aukcje alkoholi? Żaden problem, bo w OneBid udostępniamy statystyki z ostatnich 12 miesięcy. Znajdziesz tam wszystko, co warto wiedzieć o poprzednich licytacjach – liczbę wystawionych pozycji, procent sprzedanych przedmiotów, a także średnią cenę za jedną butelkę. Może zainteresują Cię również TOP stare alkohole z zakończonych aukcji. Nasi użytkownicy mieli przyjemność licytować już takie trunki jak The Macallan 25 Years Old Single Malt Scotch Whisky czy Demerara Distillers Skeldon Full Proof Rum, które kosztują ponad 100 tysięcy złotych. Nie zabrakło też tańszych i budżetowych propozycji – The Kurayoshi Pure Malt 8 Years Old WWA 0,7L 43% i Gordon & MacPhail Connoisseurs Choice Port Ellen Single Malt Scotch Whisky 1982, czy zabytkowych akcesoriów, które powinny dołączyć do kolekcji każdego miłośnika dawnych trunków.

Stare alkohole – aukcje bez wychodzenia z domu w OneBid

Internetowy dom aukcyjny OneBid to miejsce, w którym otrzymujesz dostęp do aukcji alkoholi organizowanych przez najpopularniejsze placówki w Polsce. Dzięki nam nie musisz pojawiać się na nich osobiście, przemierzając często setki kilometrów. Zamiast tego wystarczy zarejestrować się w naszym serwisie, aby brać udział w licytacjach z dowolnego miejsca – z domu, pracy, a nawet będąc na wakacjach. Wszystko odbywa się całkowicie zdalnie, dzięki czemu OneBid to wygodne i jednocześnie bezpieczne rozwiązanie. Dzięki nam już nigdy nie przegapisz żadnych aukcji starych alkoholi i nie tylko.

Aukcje alkoholi, sztuki i nie tylko – skorzystaj z oferty OneBid

Czy wiesz, że OneBid to nie tylko aukcje alkoholi, ale także wielu innych wartościowych przedmiotów? Dzięki współpracy z najlepszymi domami aukcyjnymi z całej Polski możemy zaproponować naszym użytkownikom dostęp do licytacji dzieł sztuki (w tym także obrazów stworzonych przez najsłynniejszych artystów na świecie), monet, sztabek pamiątkowych, książek, biżuterii, rekwizytów sportowych, mebli i nie tylko.

Rejestrując się na naszej stronie internetowej, możesz brać udział w aukcjach statycznych lub organizowanych na żywo. Masz możliwość zapoznania się ze szczegółami interesujących Cię przedmiotów jeszcze przed rozpoczęciem licytacji i sprawdzenia ich ceny wywoławczej. Do wyboru masz zarówno przystępne cenowo, stare alkohole i nie tylko, jak i aukcje wartościowych, kosztujących nawet setki tysięcy złotych dzieł, które są marzeniem wielu kolekcjonerów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym regulaminem i szczegółami aktualnych licytacji, a jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakiekolwiek pytania – zespół OneBid z przyjemnością na nie odpowie. Udanego licytowania!

Statystyki działu Alkohole


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Alkohole na aukcjach oferowanych było 3 058 pozycji, z czego sprzedanych zostało 2 542, co stanowi 83.13%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 1 145 459 EUR przy średniej cenie 451 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Alkohole
 • 23 773 EUR, Demerara Distillers Skeldon Full Proof Rum
 • 16 445 EUR, Demerara Distillers Skeldon Full Proof Rum
 • 15 180 EUR, Demerara Distillers Skeldon Full Proof Rum
 • 8 573 EUR, Chateau Haut-Brion Imperial (6 L) Francja, 2006
 • 6 966 EUR, Chateau Haut Brion Double Magnum (3 L) Francja, 2005
 • 6 966 EUR, Chateau La Mission Haut-Brion Double Magnum (3 L), 2009
 • 6 966 EUR, Chateau La Mission Haut-Brion Double Magnum (3 L) Francja, 2005
 • 6 430 EUR, Chateau Haut-Brion Double Magnum (3 L) Francja, 2010
 • 6 430 EUR, Pingus Hiszpania, 2018
 • 6 430 EUR, Chateau Haut-Brion Double Magnum (3 L) Francja, 2009

 • keyboard_arrow_up