Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
Noty monet, medali i banknotów
Stan zachowania
Tagi

Sztabki - Aukcje internetowe Licytacje online

Serwis OneBid to miejsce, w którym możesz licytować tysiące przedmiotów bez wychodzenia z domu. Wśród wielu propozycji znalazły się między innymi zabytkowe sztabki, które znajdziesz właśnie na tej stronie. To elementy kolekcji wyprodukowane mennice w dawnych latach, które mogą być Twoje. Wystarczy, że wylicytujesz sztabki pamiątkowe na aukcjach udostępnianych w naszym domu aukcyjnym. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi i zbliżającymi się licytacjami!

Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
Czekaj...
Następna kategoria
keyboard_arrow_right

Sztabki pamiątkowe – aukcje dla każdego kolekcjonera

Sztabki pamiątkowe, które możesz wylicytować na aukcjach w naszym serwisie, od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością. To przedmioty, które mają zarówno wartość inwestycyjną, jak i historyczną – pochodzą z dawnych mennic i upamiętniają ważne wydarzenia w Polsce. Jeśli szukasz właśnie takich zabytkowych sztabek, to jesteś w odpowiednim miejscu. Na OneBid możesz licytować je z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do internetu, aby móc wziąć udział w aukcjach starych sztabek organizowanych przez Rzeszowski Dom Aukcyjny, Numedux Krzysztof Łukasik i nie tylko.

Jakie stare sztabki znajdziesz na aukcjach? Do wyboru masz przedmioty miedziane i srebrne, o różnej wadze, dostępne zarówno pojedynczo, jak i komplecie. Każdy z nich ma wyznaczoną cenę minimalną, od której rozpoczyna się licytacja. Aktualnie zarejestrowani użytkownicy internetowego domu aukcyjnego OneBid mogą brać udział w licytacji takich zabytkowych sztabek jak te przedstawiające Frankfurt, Ebersbach, Battersea, mapę Unii Europejskiej, Heweliusza, Jana Pawła II, Londyn, Ostrołękę czy logo Solidarności. Dostępne zabytkowe sztabki były produkowane przez dawną Srebrną Mennicę. Lata wytworzenia przedmiotów, podobnie jak szczegółowe informacje na temat próby, wagi, stanu zachowania czy sposobu pakowania, znajdziesz w opisach każdej starej sztabki. W przypadku pytań możesz również skontaktować się z naszym zespołem.

Czy inwestycja w zabytkowe sztabki to dobry pomysł?

Jak najbardziej. Inwestycja w jakiekolwiek przedmioty, które tylko zyskują na wartości, w tym w zabytkowe sztabki, jest dobrym i mało ryzykownym sposobem na ulokowanie pieniędzy. Proponowane aukcje, z uwagi na niską cenę minimalną, to budżetową propozycją dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem w stare sztabki pamiątkowe. Oczywiście, mogą ulokować w nich swój kapitał również doświadczeni, wieloletni kolekcjonerzy – dostępne w naszym serwisie licytacje są dla każdego.

Co ciekawe, srebrne sztabki pamiątkowe z naszych aukcji, podobnie jak monety wykonane z tego samego surowca, mogą okazać się dość szybką inwestycją. Powód jest prosty – ceny tworzywa rosną dość szybko, przez co potencjalny zysk w krótkiej perspektywie czasowej jest bardzo realny. To dobra wiadomość dla osób, które nie są zainteresowane kolekcjonowaniem, a jedynie ulokowaniem kapitału.

Innym rodzajem sztabek pamiątkowych dostępnych na aukcjach są te miedziane. To kolejna propozycja dla osób, które chcą zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny i szukają czegoś innego od złota i srebra. Wartość tego typu sztabek zależy od aktualnego kursu miedzi, jednak z uwagi na wysoki popyt na ten rodzaj metalu, można liczyć na wzrost ceny w najbliższych latach.

Stare sztabki – aukcje. W jakie warto inwestować?

Zadbaliśmy o to, aby w internetowym domu aukcyjnym OneBid znalazły się różnorodne licytacje. Jak wybrać najlepsze sztabki pamiątkowe spośród aukcji dostępnych w naszym serwisie? Podstawą jest zwrócenie uwagi na próbę srebra, z której zostały wykonane. Specjaliści rekomendują inwestowanie w zabytkowe sztabki wykonane z próby 999. Takie oznaczenie oznacza, że w mennicy zastosowano czyste srebro.

Jeżeli chcesz zdecydować się na stare sztabki miedziane, to na aukcjach warto szukać przedmiotów wykonanych z jak najczystszej próby. Sprawdź ich wagę i ewentualne certyfikaty, aby mieć pewność, że wybierasz wartościową, oryginalną sztabkę.

Zabytkowe sztabki w OneBid – jak to działa w praktyce?

Jak działa licytacja oferowanych w tej kategorii sztabek pamiątkowych? Aukcje w OneBid odbywają się w całości przez internet. Mogą przebiegać one na dwa sposoby. Pierwszy z nich to aukcja na żywo, czyli za pośrednictwem streamingu wideo. To po prostu internetowa forma tradycyjnej licytacji, podczas której liczy się refleks i szybka reakcja. Wystarczy chwila nieuwagi, aby ktoś inny przebił Twoją ofertę. Drugi rodzaj przebiegu odbywa się statycznie, czyli podobnie jak na zwykłych serwisach aukcyjnych. Licytacja rozpoczyna się od określenia ceny minimalnej i trwa przez określony czas – kilka dni albo tydzień. W trakcie możesz w dowolnym momencie przebić aktualną ofertę na interesującą Cię zabytkową sztabkę.

Pamiętaj, że licytacja starych sztabek na aukcjach jest możliwa po wcześniejszym zalogowaniu. Na OneBid dbamy nie tylko o bezpieczeństwo Twoich danych, ale także o sam przebieg transakcji. Do wylicytowania są wyłącznie oryginalne przedmioty, które są wcześniej starannie weryfikowane przez specjalistów. Dodatkowo współpracujemy tylko z zaufanymi i cenionymi domami aukcyjnymi z całej Polski.

Stare sztabki to nie wszystkie aukcje dostępne w OneBid. Poznaj inne oferty i weź udział w licytacji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników, w internetowym domu aukcyjnym OneBid przygotowaliśmy nie tylko stare sztabki pamiątkowe. Na aukcjach możesz wylicytować wiele innych przedmiotów, dzięki czemu mamy pewność, że każdy kolekcjoner znajdzie w naszym serwisie coś dla siebie. Nieustanne udostępniamy aukcje największych domów aukcyjnych w Polsce, na których są licytowane dzieła sztuki zagranicznych i krajowych artystów, książki, monety, alkohole, rzeźby, biżuteria, medale, elementy militari, meble, srebro i platery czy nawet rekwizyty sportowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego domu aukcyjnego online i sprawdzenia, jakie aukcje organizujemy w najbliższej przyszłości.

Statystyki działu Sztabki


W ostatnich 12 miesiącach w dziale Sztabki na aukcjach oferowanych było 381 pozycji, z czego sprzedanych zostało 372, co stanowi 97.64%.

Całkowita sprzedaż w trakcie licytacji wyniosła 109 010 EUR przy średniej cenie 293 EUR na jedną pozycję.

Top 10 Sztabki
 • 2 286 EUR, HENRYK BRODATY
 • 2 286 EUR, WŁADYSŁAW WYGNANIEC
 • 2 286 EUR, WŁADYSŁAW HERMAN
 • 2 286 EUR, BOLESŁAW ŚMIAŁY
 • 2 286 EUR, MIESZKO II
 • 2 286 EUR, WŁADYSŁAW LASKONOGI
 • 2 286 EUR, BOLESŁAW KRZYWOUSTY
 • 2 286 EUR, MIESZKO STARY
 • 2 286 EUR, BOLESŁAW KĘDZIERZAWY
 • 2 286 EUR, KAZIMIERZ ODNOWICIEL

 • keyboard_arrow_up