Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Tomasz Sętowski - Aukcje

Sętowski Tomasz – co warto wiedzieć o artyście?

W 2000 roku Sętowski Tomasz otworzył w Częstochowie Muzeum Wyobraźni, które ma zarówno część galeryjną, jak i pracownię. To w górnej części artysta stworzył sobie przestrzeń pełną niezbędnych narzędzi do pracy. Zaaranżował miejsce, w którym może ukryć się przed światem podczas procesu twórczego. W dolnej części natomiast odwiedzający mogą poczuć się niczym bohaterowie obrazów Sętowskiego.

Muzeum Wyobraźni jest dla artysty ucieczką od codzienności. Jak sam mówi, jest to „centrum świata, państwo w państwie”, które skrywa wiele tajemnic. Określane jest również mianem lunaparku sztuki, który zaskakuje mnogością rekwizytów. W muzeum znajdują się prace z dziedziny malarstwa, rysunku, rzeźby oraz formy jubilerskie. Przechodząc przez to wyjątkowe wnętrze, można napotkać wiele monumentalnych instalacji, które są wprost wyjęte z płócien Tomasza Sętowskiego. Dzieła artysty sprawiają, że odwiedzający mogą poczuć się jak bohaterowie jego opowieści – magicznej krainy sztuki w sercu Częstochowy.

Sztuka Tomasza Sętowskiego jest znana na całym świecie

Tomasz Sętowski ma w dorobku kilkadziesiąt wystaw – zarówno w kraju, jak i poza nim. Jego wystawy można było podziwiać między innymi we Francji, Niemczech, Włoszech czy USA. To też jeden z pierwszych artystów zachodnich, który pojawił się w Emiratach Arabskich. Wystawy artysty cieszą się uznaniem krytyków i publiczności. Przykładowo wystawa Teatr Magiczny została uznana za wydarzenie kulturalne w regionie.

Sztuka Tomasza Sętowskiego podbiła cały świat. To jeden z najbardziej zdolnych i znanych artystów polskich. Jego prace były prezentowane w Nowym Jorku obok obrazów Salvadora Dali, Leonor Fini czy Michaela Parkesa. Dzieła Tomasza Sętowskiego zostały bardzo dobrze odebrane w Emiratach Arabskich. Przez pewien czas Dubaj był jego drugim domem. Szejkowie pokochali kunszt Polaka z kilku powodów. Przedstawia on wiele wartości, które są cenione na Bliskim Wschodzie, między innymi architektoniczną dyscyplinę, poetykę snu i wielość symboli. Jednym z najbardziej znanych dzieł Sętowskiego w tamtej części świata jest „Księżycowe miasto”, w którym można dostrzec symbolikę islamskich wartości obecnych w arabskim półksiężycu. Co ciekawe, obraz ten stał się inspiracją dla budowy urzekającego hotelu „Crescent Moon Tower”.

Inspiracje Tomasza Sętowskiego, czyli co ukształtowało jego sztukę

Tomasz Sętowski tworzy obrazy, rzeźby, rysunki i fantazyjne instalacje, inspirując się wieloma artystami z polskiej i zagranicznej sceny artystycznej. Spośród rodzimych twórców, szczególnie docenia kunszt Zdzisława Beksińskiego, Franciszka Starowieyskiego oraz Jerzego Dudy-Gracza, który tak samo jak Sętowski, pochodzi z Częstochowy. Artysta zwraca uwagę zarówno na twórczość wymienionych mistrzów, jak i tytaniczną pracę, którą musieli wykonać, aby osiągnąć status autorytetów w swoich dziedzinach. W pracach Sętowskiego można także dostrzec inspirację stylem Jacka Malczewskiego. Tak samo jak przedstawiciel symbolizmu, częstochowski artysta umieszcza w swoich dziełach postać samego siebie. To zabieg, który daje mu szansę na przetrwanie, zachowanie nieśmiertelności w swoich obrazach. Warto jednak zwrócić uwagę, że Sętowski nie maluje klasycznych autoportretów. Stylizuje swoją podobiznę na postać osadzoną w określonej fabule.

Jeśli chodzi o inspiracje spoza Polski, na pewno nie dziwi fakt, że na twórczość Sętowskiego, duży wpływ miały prace Salvadora Dali, do którego często jest porównywany. Artysta wymienia również takie nazwiska jak: Marcin Bolldorf, Max Ernst czy Hieronim Bosch. W dziełach Sętowskiego można zauważyć ponadto inspirację współczesnym malarzem, Gustavem Klimtem. To właśnie dzięki niemu artysta wprowadza do swoich obrazów kompozycje architektoniczne. Tomasz zamienił motywy sukien i zdobień Klimta na formy przestrzenne w swoich dziełach. Artysta czerpie również z baroku: mnogości form, draperii i bogactwa charakterystycznego dla tego okresu.

Obrazy Sętowskiego – czym się charakteryzują?

Obrazy Sętowskiego znajdują się zarówno w kolekcjach prywatnych, jak i muzealnych. Wielokrotnie dzieła artysty zdobiły okładki książek, np. powieść Waldemara Łysiaka „Statek”. Można było je znaleźć również w czasopismach, takich jak „Fantastyka”. Wiele prac artysty mieści się w kolekcji Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego.

Tomasz Sętowski wykorzystuje tradycyjną technikę, czyli olej na płótnie. Jest przedstawicielem nurtu określanego realizmem magicznym, a na jego obrazach często widoczna jest kobieca postać. Obrazy Sętowskiego przedstawiają scenerię niczym ze snu czy baśni. Schody, wieże, szachownice, bogato zdobione kostiumy, ogromne nakrycia głowy – takie elementy można znaleźć w niejednym obrazie Sętowskiego. Prace artysty są pełne symboli, a ich głównym elementem jest często kobieca postać. W dziełach mocno widoczne są charakterystyczne dla tego twórcy cechy, które sprawiają, że jego prac nie da się pomylić z obrazami żadnego innego artysty.

Jednym z obrazów Sętowskiego jest „Gorączka”, w której przeważają odcienie niebieskiego – zarówno jasny błękit, jak i ciemny granat. Na obrazie widoczna jest między innymi szachownica, a centralną jego część stanowią piętrzące się postaci i symbole, na przykład łóżko, tarcza zegara czy kostka do gry.

Obraz Sętowskiego to również „Reinkarnacja”, na którym widoczna jest kobieca postać, co jest charakterystyczne dla twórczości artysty. Proces reinkarnacji jest w pracy przedstawiony jako droga – znów pojawia się motyw szachownicy, ale też szczebelków. Ciekawym jest, że nie ma na obrazie jednej odpowiedniej ścieżki. Podczas wędrówki można pobłądzić – dróg jest bowiem tak wiele.

 

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961), Conqueror

event 2024/06/20
brak ofert
9 303 EUR
 

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961), Moment lotu

event 2024/06/20
brak ofert
7 675 EUR
 

Tomasz Sętowski, SEKRETNE ŻYCIE, 2010

event 2024/06/16
Cena końcowa
14 551 EUR
 

Tomasz Sętowski, Ekstaza magii, 2023

event 2024/06/14
Cena końcowa
3 041 EUR
 

Tomasz Sętowski, Dream 10/100

event 2024/06/13
Cena końcowa
619 EUR
 

Tomasz Sętowski, Utwór dla jej wysokości

event 2024/06/09
Cena końcowa
1 116 EUR
 

Tomasz Sętowski, Ikona Czasu

event 2024/06/09
Cena końcowa
1 395 EUR
 

Tomasz Sętowski, Cesarzowa

event 2024/06/09
Cena końcowa
837 EUR
 

Tomasz Sętowski, Misterium/2016

event 2024/06/08
Cena końcowa
14 085 EUR
 

Tomasz Sętowski, Elixir

event 2024/06/08
Cena końcowa
2 197 EUR
 

Tomasz Sętowski, BABILON

event 2024/06/06
brak ofert
703 EUR
 

Tomasz Sętowski, GŁOWA O DWÓCH TWARZACH

event 2024/06/06
brak ofert
938 EUR
 

Tomasz Sętowski, BEZ TYTUŁU

event 2024/06/06
brak ofert
11 723 EUR
 

Tomasz Sętowski, BEZ TYTUŁU

event 2024/06/06
Cena końcowa
15 755 EUR
 

Tomasz Sętowski, DON KICHOT

event 2024/06/06
Cena końcowa
7 034 EUR
 
 

Tomasz Sętowski, bez tytułu (Morskie miasto), 2019

event 2024/06/04
Cena końcowa
5 190 EUR
 

Tomasz Sętowski,

event 2024/05/30
brak ofert
5 331 EUR
 

Tomasz Sętowski, bez tytułu (Pokaz)

event 2024/05/24
brak ofert
8 097 EUR
 

Tomasz Sętowski, Pejzaż fantastyczny, 1989

event 2024/05/24
brak ofert
5 783 EUR
 

Tomasz Sętowski, Co słychać na tej planecie, 2010

event 2024/05/24
Cena końcowa
2 320 EUR

Tomasz Sętowski – aukcja prac wybitnego artysty to szansa na poznanie jego kunsztu

Tomasz Sętowski, tworząc sztukę, staje się poszukiwaczem skarbów, którymi chciałby się podzielić se swoimi odbiorcami. Jego obrazy są zaproszeniem do wspólnej wędrówki po zawiłościach wyobraźni, pełnej tajemnic i elementów zaskoczenia. Niektóre dzieła artysty są dialogiem pomiędzy nim a postaciami, który się inspiruje. Znakomitym przykładem jest obraz „Kości zostały rzucone”, w którym widzimy Salvadora Dali wystylizowanego jako postać z „Płonącej żyrafy” oraz Pabla Picasso jako toreadora, który wygląda, jakby dopiero przerwał tworzenie „Tauromachii”.

Tomasz Sętowski to kustosz wyobraźni. Zwinnie i zręcznie bawi się skojarzeniami. Żongluje motywami, symbolami, wartościami. Jego prace utrzymane są w onirycznym klimacie. Czasami sceny przedstawiane przez niego na płótnach są słodką i niewinną wizją, a niekiedy sennym koszmarem. Sętowski z chirurgiczną precyzją łączy sztukę z architekturą, ukazując na swoich dziełach zuchwale idealne konstrukcje, od których nie można oderwać wzroku.

Gdzie kupić obrazy Tomasza Sętowskiego?

Jeśli chcesz wzbogacić swoją kolekcję dzieł sztuki o prace wybitnego realisty magicznego, Tomasza Sętowskiego, aukcje dostępne na naszej stronie, pozwolą Ci wylicytować ciekawe obrazy i rzeźby z różnych lat twórczości artysty. Sprawdź, kiedy odbędą się najbliższe licytacje! Zapraszamy do skorzystania z naszego portalu aukcyjnego, gdzie dostępne są zarówno prace współczesnych, jak i dawnych mistrzów malarstwa, rzeźby oraz meble, wyroby jubilerskie czy monety i banknoty.

Tomasz Sętowski – obrazy artysty znajdziesz w OneBid

Tomasz Sętowski jest przez wielu krytyków uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy. Sztuka artysty jest ceniona zarówno w Polsce, jak i poza nią. To sprawia, że obrazy Sętowskiego mogą okazać się dla Ciebie świetnym sposobem na ulokowanie kapitału w bezpieczny sposób. Dzieła tego artysty są raczej skierowane do doświadczonych kolekcjonerów. W OneBid znajdziesz wiele licytacji obrazów Tomasza Sętowskiego. W przypadku niektórych dzieł możesz też skorzystać z opcji Kup Teraz. Dzięki naszemu portalowi aukcyjnemu możesz licytować obrazy Sętowskiego z domu. Zajrzyj też do archiwum, gdzie dowiesz się, jakie były za Tomasza Sętowskiego obrazy ceny dotychczas. To pozwoli Ci się zorientować, czy masz wystarczający budżet, żeby starać się o dzieła malarza cenionego właściwie na całym świecie. Warto pamiętać, że tak nietuzinkowe dzieła są też świetnym sposobem na urozmaicenie aranżacji domu.

Bez trudu licytuj dzieła sztuki dzięki OneBid

Korzystanie z portalu aukcyjnego OneBid jest bardzo proste, nawet jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z kolekcjonowaniem sztuki. Sprawdź przygotowane przez nas wskazówki, żeby lepiej przygotować się do aukcji. Jedną z przydatnych opcji jest złóż limit. Dzięki niej licytacja będzie automatycznie prowadzona w Twoim imieniu, kiedy nie możesz licytować osobiście. Wystarczy, że ustawisz maksymalny limit. Znajdziesz u nas nie tylko obrazy Tomasza Sętowskiego, lecz także wielu innych artystów, którzy tworzą współcześnie.

Nie brakuje również obrazów malarstwa dawnego, które odznaczają się wysoką ceną, ale są również bezpiecznym sposobem na inwestowanie dla doświadczonych kolekcjonerów sztuki. Oprócz obrazów znajdziesz też plakaty – są idealne dla osób początkujących, ponieważ wyróżniają się atrakcyjnymi cenami. To właśnie od nich możesz rozpocząć kolekcjonowanie sztuki. W OneBid nie brakuje też aukcji dla osób, których zbiory obejmują wartościowe banknoty i monety. Sprawdź również licytacje wartościowych książek.

Poznaj magiczne i wyjątkowe obrazy Tomasz Sętowskiego. Dowiedz się więcej o jego twórczości i licytuj dzieła z łatwością w OneBid!

Zobacz także

Abakanowicz Magdalena 181 Aberdam Alfred 107 Ablewska-Lech Marzena 6 Abramski Klaudiusz 69 Adamczak Aleksandra 71 Adamczyk Piotr 12 Adamowska Paulina 85 Adamowski Przemysław 112 Ajdukiewicz Tadeusz 56 Ajdukiewicz Zygmunt 30 Albin Maria 57 Alechinsky Pierre 9 Aleszkiewicz Paweł 101 Salgueiro Celso 3 Ambroz Joanna 32 Ambrożuk Alek 12 Ambrożuk Aleksander 2 Andrychowski Andrzej 154 Anioł Alfred 90 Aniszewski Zenon 35 Antcher Isaac 28 Antyukhin Konstantin 8 Apfelbaum Maurycy 6 Arabska Sandra 17 Ara Muthuke 10 Arciszewski Kornel 64 Armatys Marcin 39 Axentowicz Teodor 240 Axer Otto 139 Bachanek Tomasz 161 Bachanek Zbigniew 45 Badera-gawęda Barbara 2 Baj Stanisław 196 Bajszczak Agata 127 Bakalarz Adam 86 Bąk Karol 99 Bąkowska Wanessa 2 Bakuła Hanna 201 Bąk Urszula 8 Balcerzak Dominik 17 Balcerzak Mateusz 1 Bałkowiec Monika 23 Bamba Izabela 1 Banasiak Agnieszka 51 Bańkowska Małgorzata 15 Baran Marta 2 Baranowska Marta 1 Baranowski Bartłomiej 291 Barański Maciej 2 Baran Wojciech 3 Barczyk-Kurus Magdalena 150 Barczyk Magdalena 150 Bardyszewska Jadwiga 15 Barszcz Jacek 434 Bartel Tomasz 13 Bartkiewicz Eugenia 1 Bárzaga Carel 19 Basaj Karolina 22 Basquiat Jean-Michel 78 Batogowski Krzysztof 52 Bator Andrzej 76 Batowski Kaczor Stanisław 280 Batowski Stanisław 281 Batura Paweł 42 Bażowska Natalia 54 Bednarska Kamila 39 Bednarski Jan 15 Bednarski K. Krzysztof 4 Bednarski M. Krzysztof 4 Bednarski Tomasz 142 Beer Agnieszka 42 Behrman Adolf 22 Behrmann Adolf 19 Behrmann Adolf (abraham) 19 Beksiński Zdzisław 1297 Bembenista Jan 84 Berdyszak Jan 277 Bereś Bettina 29 Bereźnicki Kiejstut 116 Berezowska Maja 230 Berlewi Henryk 142 Berlin Robert 8 Betley Jan 19 Bezrukow Wiktor 39 Białowąs Daniel 82 Biały Miro 106 Bieniek Tomasz 14 Bigosiński Leon 1 Bilińska-bohdanowicz Anna 14 Bilińska-Bohdanowiczowa Anna 11 Biliński Łukasz 50 Bilska Daria 25 Bilska Ewa 41 Bińczycka-lech Agnieszka 29 Birenbaum Iwona 52 Biskupska Bożenna 35 Biskupska Katarzyna 70 Bizoń Mariusz 39 Blajerski Zbigniew 33 Blond Maurice 66 Blond Maurice (blumenkranc) 66 Blum-Kwiatkowski Gerard 24 Błasińska Izabela 11 Błocki Włodzimierz 21 Błonarowicz Krzysztof 34 Bober Weronika 25 Bogusławski Wit 136 Boguszewska Katarzyna 21 Boińska Ewa 19 Bojara Adam 104 Bolenz Ulrike 2 Bon Alvise 16 Bonczar Renata 17 Bonnefoit Alain 34 Borkowska Agnieszka 37 Borkowska Iga 14 Borkowski Artur 61 Boroń Agnieszka 33 Borowicz Maja 194 Borowicz Monika 38 Borowiec Piotr 2 Borowski Andrzej 39 Borowski Henryk 13 Boukourbane Elżbieta 215 Bożek Kacper 318 Boznańska Olga 52 Brach Józef 24 Brade Malwina De 70 Braque Georges 17 Brawańska Klaudia 1 Breitenwald Roman 59 Brewka Wojciech 194 Brodowska Dorota 13 Bruszewska Balbina 3 Bruździńska Joanna 47 Brzezińska Agnieszka 71 Brzozowska Renata 21 Brzozowski Marek 14 Brzuzan Krzysztof 35 Brzyzek Mariusz 54 Bubak Piotr 160 Buczek Agata 25 Buffet Bernard 64 Bugaj Wiktoria 7 Bugała Michał 1 Bukała Mirela 47 Bukowska Olga 66 Bułka-Matłacz Katarzyna 44 Buniek Joanna 45 Burczyc Adam 186 Burda Arkadiusz 2 Burnat Wiesława 80 Byszewski Antoni 1 Cabanowski Paweł 7 Caban Sylwia 100 Cajdler Gruszkiewicz Bożena 23 Calder Alexander 4 Canova Antonio 16 Cękalska Krystyna 23 Cempa Anita 31 Certowicz Teofila (tola) 5 Cesłowska Daria 10 Chachuła Stanisław 9 Chagall Marc 719 Chajec Honorata 86 Chapiro Jacques 30 Chełchowski Robert 35 Chiparus Demetre 7 Chiparus Demetre Haralamb 3 Chłostowska-Szwaczka Żaneta 143 Chłostowska Żaneta 178 Chmiel Anna 18 Chmielek Magdalena 55 Chmielewska Milena 73 Chmielińska-zbrożek Izabela 1 Chmieliński Władysław 285 Chmura Wiesław 15 Chodorowska Emma 46 Chojnacki Grzegorz 24 Chołda Igor 71 Chołda Igor (aqualoopa) 71 Choma Klaudia 87 Chomicki Jakub 66 Chomiczewski Stanisław 18 Chorzępa-Kaszub Anna 81 Chrobak Urszula 8 Chromry Bolesław 8 Chromy Bronisław 515 Chromy Kinga 58 Chrostowski-ostoja Stanisław 57 Chrzan Jan 17 Chwat Molli 13 Chyła Tadeusz 14 Cichecki Damian 22 Cichecki Jerzy 79 Cieślak Krzysztof 174 Cieśla Maciej 107 Cieślewski Tadeusz 219 Ciołek Andrzej 91 Cisło Magdalena 8 Ciućka Marta 65 Com Magdalena 5 Cyankiewicz Zdzisław 337 Cybis Jan 112 Cybura Andrzej 112 Cygan Michał 55 Cynk Florian 9 Czachórski Władysław 19 Czajkowski Piotr 60 Czech Martyna 62 Czechowski Grzegorz 33 Czeczot Andrzej 64 Czejgis Michał 125 Czeremuszkin Agata 52 Czeremuszkin-chrut Agata 51 Czerniawski Józef 12 Cześnik Henryk 104 Czurakowska Michalina 188 Czycz Dawid 29 Czynciel Celestyn 6 Dąbrowska Agnieszka 3 Dąbrowska Cecylia 1 Dąbrowska-woźniak Agnieszka 3 Dąbrowski Paweł 174 Dadura Karolina 45 Dali Salvador 872 Dałek Monika 293 Danielewicz Marian 8 Daniluk Hubert 63 Daniłowska Anna Maria 1 Das Ela 17 Dawska Maria 29 Dębowski Ludwik 1 Dębski Witold 1 Demko Iwona 12 Denissov Yuri 23 Derlicka Michalina 21 Dętkoś Aleksander 9 Dmitruk Małgorzata 24 Dmytryszyn Włodzimierz 45 Dobkowski Jan 742 Dobrodiy Alexander 9 Dolatowski Mateusz 57 Dołgań Feliks 13 Domaniecki Marek 82 Domaradzki Stefan 56 Domeracka Anita 14 Dominik Tadeusz 360 Dominik Tomasz 42 Doroba Katarzyna 86 Dorochowicz Karolina 16 Douw Simon 1 Drabarek Mariusz 271 Drawa Mateusz 23 Drejas Anna 15 Dróżdż Stanisław 27 Drzewiecka Izabela 260 Drzewiecka-Popis Joanna 90 Drzymała Dariusz 14 Drzymała Jacek 115 Dubrowin Jan 166 Duda-Gracz Jerzy 386 Durski Maciej 5 Dusza Karol 311 Dutkiewicz Jan 26 Dworzyński Leszek 10 Dwurnik Edward 2272 Dybowski Marcin 44 Dydo Mariusz 197 Dymiński Łukasz 46 Dyrcz Robert 67 Dzierzencki Eugeniusz 152 Eidrigevicius Stasys 278 Eisman-semenowsky Emile 13 Elias Alfred 1 Elvieri Vladimiro 1 Endler Artur 4 Epstein Henryk 268 Erb Erno 189 Fabijański Stanisław 179 Fairey Shepard 13 Falkiewicz Grażyna 5 Fałat Antoni 61 Fałat Julian 329 Fangor Wojciech 212 Fedorowicz Jacek 40 Fenrych Małgorzata 53 Figielek Dawid 122 Figurska Agnieszka 49 Fijał-Czapla Agnieszka 50 Fijałkowski Marek 32 Fijałkowski Stanisław 309 Fijałkowski Wiesław 15 Filipkiewicz Stefan 161 Filipowicz Andrzej 48 Fini Leonor 148 Fiodorowicz Borys 81 Fischhof Georg 12 Flair Lix 31 Flores Basia 4 Fogtt Andrzej 174 Folfas Andrzej 117 Font Paula 1 Formejster Weronika 29 Foryś Ilona 209 Frączek Franciszek 10 Frączek Franciszek (słońcesław) 10 Frączek Wioleta 64 Franko Aleksander 754 Freudenreich Janina 1 Friedrich Caspar David 2 Fronczak Andrzej 357 Frymark-błaszczyk Kazimiera 3 Fundowicz Natalia 116 Gabrysiak Rafał 8 Gackowska Maja 11 Gackowska Maja Aleksandra 10 Gajowiecki Janusz 24 Gałązka Izabela 63 Gałązka Piotr 1 Gałek Stanisław 111 Garbell Camille 1 Garboliński Wiesław 23 Garyantesiewicz Sebastian 25 Gąsienica-Setlak Emilia 220 Gasiński Jan 16 Gaudin Raphaël 8 Gaudy Beata 54 Gaweł Magdalena 2 Gawroński Michał 14 Gerlach Eugeniusz 152 Gibasiewicz Maria 1 Giebułtowski Adam 2 Gierowski Stefan 129 Giersz Paulina 22 Gitkiewicz Radosław 25 Giza Hugo 62 Głodek Magdalena 9 Gocek Krzysztof 29 Goinak Igor 18 Gola Piotr 214 Gołębiewski Jan 2 Gonciarz Zbigniew 66 Góra Karina 135 Góralczyk Lucyna 21 Góra Paulina 59 Gorbatowski Konstanty 28 Górecka Dorota 17 Górnicki Tomasz 35 Górski Stanisław 171 Górski Wojciech 10 Gorstkin-Wywiórski Michał 166 Goś Emil 74 Goszczyńska Hanna 5 Gottlieb Leopold 210 Grabczyńska Małgorzata 33 Grabowska Ewelina 27 Grabowski Andrzej 56 Grabowski Jerzy 77 Grabowski Paweł 138 Grafik Polski 4 Grajek Dariusz 167 Gregorczuk Marcin 39 Grocholska-Janczara Jolanta 2 Gromacki Daniel 109 Gromaire Marcel 4 Grottger Artur 119 Gruza Maria 49 Gruzd Leon 24 Grynczel Dorota 53 Grzechowski Piotr 28 Grzech Wiesław 96 Grzejdziak-dyła Julita 83 Grzelińska Paulina 44 Grześkiewicz Lech 16 Grzyb Sabina 122 Grzyb Sabina Maria 116 Grzywa Katarzyna 1 Gumkowska Sylwia 8 Gurzhiyants Yulia 46 Gutman Nathan 35 Gwiazda Grzegorz 9 Hadaś Viola 14 Hakobyan Mihran 70 Halarewicz Anna 61 Halicka Alicja 130 Haładaj Wiesław 32 Hamada Konrad 185 Harasimowicz Leszek 6 Haring Keith 41 Hayden Henryk 341 Hayder Antoni 51 Hayder Antoni Fryderyk 50 Hayder Fryderyk 78 Hayder Fryderyk Antoni 50 Hedenberg George 1 Heier Barbara 18 Heksel Krzysztof 16 Herc Ilona 117 Herma-pasińska Jolanta 13 Hettich-Uryszek Marzena 76 Heyda-usarewicz Magdalena 5 Hinc Zbigniew 38 Hiszpańska-Neumann Maria 42 Hladka Khrystyna 61 Hofman Wlastimil 1083 Holler Kazimierz 40 Holzmüller Juliusz 100 Holznecht Stephanie 6 Hońko Aleksandra 101 Hoppe-Sadowski Bartosz 122 Hoppe-Sadowski Bartosz Michał 115 Horała Krzysztof 26 Horhol Olena 148 Horodyński Piotr 51 Horowitz Peter 3 Hoshovska Maria 3 Hulewicz Jerzy 25 Iwanowski Błażej 43 Izdebski-cruz Krzysztof 404 Jabłoński Ludwik 8 Jabłoński Robert 2 Jacek łukasz 56 Jackiewicz Władysław 89 Jackowski Wiktor 28 Jaczyński Kamil 191 Jadczak Robert 74 Jagóra Malwina 121 Jagoszewski Mieczysław 11 Jakubczak Piotr 102 Jakubiak Lech 17 Jamioł Michał 88 Jamróg Marta 7 Jankiewicz łukasz 249 Jankowska Zuzanna 100 Janyszek Dominik 73 Jaraczewski Zbigniew 14 Jarema Józef 34 Jarosiewicz Jadwiga 15 Jarosiewicz Jadwiga Maria 13 Jarosz Waldemar 25 Jaruga łukasz 27 Jasek Ewa 19 Jaskierski Zbigniew 19 Jaśko Mariola 28 Jaśnikowski Grzegorz 53 Jaśnikowski Jarosław 994 Jastrzębska Katarzyna 21 Jastrzębska Małgorzata 80 Jaszczak Marcin 121 Jaworska Ewa 39 Jaxa-małachowski Soter 246 Jaźwińska Karina 22 Jędrczak Michał 122 Jędrych Marek 163 Jędrzejowski Janusz 120 Jenta-dmitruk Małgorzata 22 Jeżak Grażyna 49 Jeżewska-Desperak Joanna 49 Jonak Monika 19 Joniak Juliusz 125 Jop Igor 15 Jóźwiak Teofil 9 Jurek Janusz 10 Kabzińska-Masionek Katarzyna 32 Kachny Piotr 138 Kaczanowski Witold 88 Kaczmarczyk-Hudzik Jagoda 141 Kaleta Dariusz 217 Kaleta Wojciech 186 Kalina Andrzej 13 Kalinowska Sylwia 13 Kałmykow Urszula 25 Kamieniarz Piotr 88 Kamiński Łukasz 42 Kamiński Zygmunt 14 Kamocki Stanisław 770 Kandinsky Wassily 38 Kanelba (kanelbaum) Rajmund 148 Kanelba Rajmund 148 Kania Katarzyna 23 Kann-bogomilska Aleksandra 6 Kantor Tadeusz 253 Kapela Magdalena 15 Kappa Alicja 364 Karaś Aneta 16 Karbowska Lidia 8 Karczewska Roksana 66 Kargol Krzysztof 43 Kargol Monika 35 Karłowicz Magdalena 101 Karpiński Alfons 317 Karpova Sasha 23 Karpowicz Katarzyna 71 Karp-soja Małgorzata 14 Karst Kamila 32 Karwowska Magdalena 308 Karwowska-Wnuczak Julitta 101 Kawiak Tomasz 47 Kazikowski Tomasz 75 Kazimierczak Teresa 19 Kędzierska Dominika 30 Kędzierski Marcin 84 Kędziora Mateusz 21 Kempiński Maciej 74 Kenio Tobiasz 94 Kępka Jakub 34 Kępka Magdalena 120 Kern Andrzej 1 Kettemann Erwin 1 Khvostyk Krystyna 34 Kicińska Sylwia 14 Kielak Luiza 30 Kielar Andrzej 193 Kielmans Beata 7 Kiercz Jacek 99 Kikowski Andrzej 62 Kilanowicz Grazyna 43 Kilimnik Rafał 20 Kilińska Aneta 34 Kirilenko Roman 21 Kirszenbaum Dawid 10 Kisling Moise 15 Kisling Mojżesz 858 Kitowska Jolanta 76 Kizlich Krzysztof 280 Kizowski Marcin 12 Klimek Grzegorz 129 Klimek Ludwik 171 Klimończyk Jadwiga 1 Kliszewska Martyna 33 Kliszko Milena 84 Klugowski Piotr 4 Klus Agnieszka 10 Kluszczyńska Teresa 38 Kluza Paweł 108 Kłys Magdalena 19 Knothe Irena 321 Kobryń Iwona 170 Kobyliński Szymon 37 Kobzdej Aleksander 78 Kochanowski Roman 132 Kociński Igor 46 Koclęga Tomasz 74 Kocztorz Justyna 9 Kogut Alicja 54 Kogut Michał 28 Kokosiński Bartosz 60 Kolba Artur 21 Kolmus Małgorzata 46 Kołakowska Anna 138 Kołakowska Ewelina 170 Kołakowski Adam 106 Kołat Filip 11 Kołodziej Andrzej 7 Kołodziejczyk Tomasz 64 Kołodziejek Andrzej 6 Kołpanowicz Marcin 229 Kołtan Katarzyna 49 Komorowski-Nalazek Sebastian 28 Konart Tomasz 1 Koniczek Krzysztof 46 Konikowska Anna 25 Konior Magdalena 55 Koniusz Arkadiusz 31 Kononowicz Zenon 28 Konopka Magdalena 20 Konrad Robert 17 Kopania Zbigniew 35 Kopania Zbygniew 1 Kopeć Krzysztof 87 Koper Aleksandra 111 Kopera Tomasz Alen 30 Koperkiewicz Jonasz 232 Koper Tomasz 163 Kopron-Kusiak Magdalena 31 Kordyasz Katarzyna 38 Korecki Wiktor 366 Korkh Mykhailo 1 Korszewska Anna 9 Korus Katarzyna 6 Korus Mikołaj 41 Korzeniowska Agata 27 Korzeniowska Angelika 62 Kosałka Jerzy 3 Kościesza Krzysztof 1 Kościółek Roland 116 Kosiec Małgorzata 67 Kosiński Kajetan 43 Kosior Paweł 110 Kosmala Aleksandra 17 Kosmala-Czarnecka Aleksandra 16 Kossak Jerzy 735 Kossak Juliusz 432 Kossak Karol 319 Kossak Wojciech 459 Kostecki Tomasz 88 Kostenko Anna 32 Kostrzewska-Baron Maria 16 Kostrzewski Franciszek 84 Kotarbiński Janusz 15 Kot Małgorzata 51 Kotowski Zbigniew 12 Kot Zbigniew 11 Kovalova Yuliia 3 Kovelinas Andrejus 101 Kowalczyk Beata 72 Kowalik Kamila 31 Kowalska Magda 21 Kowalski Kacper 1 Kowalski Rafał 41 Kozakiewicz Henryk 22 Kozak Marek 13 Kozarzewska Natalia 143 Koziczak Justyna 34 Kozik Adam 43 Kozłowska Iza 89 Kozłowska Izabela 86 Kozłowski Hieronim 24 Kożuchowski Jerzy 13 Kozyra Andrzej 7 Krajewski Szczęsny 5 Kramsztyk Roman 51 Kraus Kamila 7 Krawczyk Lidia 11 Krawczyk Mariusz 14 Krawiec Krzysztof 30 Kreutz-Majewski Maksymilian 14 Krężlak Robert 150 Król Krzysztof 13 Kruszyńska-Mikulska Patrycja 305 Krysta Daniel 64 Krzakiewicz Monika 33 Krzemiński Paweł 36 Krzymińska-Śluborska Monika 39 Krzyszczyk Krystyna 89 Krzyszkowska Izabela 109 Krzyszkowska-Kiełek Izabela 118 Krzywiński Krzysztof 72 Kubiak Grzegorz 15 Kubiak Kinga 40 Kubiak Michał 11 Kubiak Wojciech 65 Kucharz Adam 1 Kucia-albin Maria 55 Kuciel Katarzyna 27 Kuczara Tomasz 18 Kucz Jan 8 Kuczyński Edward 30 Kufel Grzegorz 59 Kukliński Włodzimierz 31 Kulik Ivan 2 Kulik Iwan 100 Kulska Joanna 41 Kułakowski Mariusz 39 Kunats Olga 24 Kunikowski Adam 7 Kuran Tomasz 413 Kurek Magdalena 261 Kus Agata 23 Kusak-Leśniak Monika 12 Kuś Małgorzata 22 Kuś Radosław 54 Kvetka Irina 22 Kwaśnik Tadeusz 22 Kwiatkowska Agnieszka 22 Kwiatkowska Edyta 4 Kwiatkowski Gerard Jürgen Blum 23 Kwiatkowski Krzysztof 26 Lacheta Aleksandra 149 Lachur Zdzisław 238 Lambert-rucki Jean 136 Lan-bar David (landberg) 6 Lange Thomas 9 Langowski Marek 9 Lasecki Hugon 13 Laskowska Magdalena 56 Laskowski Henryk 54 Lastovjak Gaya 36 Laszczka Konstanty 27 Latek Zofia 14 Lautrec-Toulouse Henri de 67 Laveaux De Ludwik 26 Laveaux Ludwik 27 Lebenstein Jan 566 Lech-Bińczycka Agnieszka 29 Ledecka Elżbieta 8 Leder Wojciech 20 Ledzion Paulina 109 Léger Fernand 43 Lenart Marlena 25 Lengren Zbigniew 123 Lenica Alfred 267 Leśniak Olga 6 Leszko Ludwik 53 Leto Norman 144 Lewandowska Jadwiga 127 Lewandowska Paulina 42 Lewandowski Juliusz 80 Lewandowski Juliusz (Juliusz Martwy) 79 Lewandowski Mariusz 36 Lewczuk Sławomir 49 Libera Zbigniew 19 Libero Giovanni 3 Libura-Michniewicz Marzena 8 Lichtenstein Roy 61 Ligęza Iwona 18 Liguda-Matonia Aleksandra 6 Lindeman Emil 56 Lindeman Emil (lindemann) 55 Lipka Weronika 46 Lipniewski Andrzej 42 Lipowczan Jacek 65 Lipska-Ziębińska Katarzyna 67 Lipski Stanisław 4 Lis Laura 71 Lisowski Michał 32 Litke Celina 45 Litvinenko Oleg 25 Litwin Krzysztof 7 Litwin Zbigniew 21 Lizut Władysław 13 Löber Frida 1 Lochman Ewelina 157 Los-Pławszewska Luiza 251 Lubaszka Tomasz 46 Lucaprio Lucas 24 Ludwin Krzysztof 130 Lustyk Bogusław 42 Luteracki Jarosław 29 Lutyński Piotr 11 Lytvynenko Olena 33 Łempicka Tamara 120 Łoboda Bohdan Wincenty 20 Łozińska Marlena 16 Łoziński Filip 456 Łozowski Krzysztof 75 Łubiański-inatowicz Adolf 7 Łubowski Andrzej Maciej 3 Łukawska Oliwia 1 Łuszczyńska Martyna 43 Łydżba Jacek 24 Macedoński Adam 12 Machaj Marzena 23 Machowicz Zdzisław 3 Machowski Tadeusz 67 Maciąg Ludwik 1391 Maciejak Maciej 14 Maciejowski Marcin 47 Mack Allen 6 Mączka Martyna 22 Madejski Dariusz 4 Mądzelewska Edyta 93 Magiera Janusz 18 Magritte Rene 45 Maisner Salomon 10 Majcherowicz łukasz 5 Majewski Maksymilian 15 Majrowski-meyro Zdzisław 77 Majrowski Zdzisław 81 Mąka Michał 55 Makowska Magdalena 42 Makowski Aleksander 15 Makowski Tadeusz 216 Makowski Zbigniew 171 Malak Waldemar 60 Malcharek Magdalena 6 Malczewska Magdalena 43 Malczewski Jacek 853 Malczyk Klaudia 6 Malecki Aleksander Władysław 17 Malecki Władysław 44 Malesza Mikołaj 231 Maliborski Mateusz 26 Malinowska Jagoda 41 Malinowski Jacek 158 Mańkowska Anna 137 Markiewicz Jan 26 Markiewicz Zbigniew 6 Markiewski Marcin 31 Markovych Anastazja 67 Markowicz Anastazja 4 Marszałek Waldemar 65 Masaliti Natali 34 Masianis Andrzej 54 Masionek Dawid 96 Masionek Tomasz 83 Masiulaniec Rafał 13 Maślankiewicz Lech 37 Maślankiewicz Lech (pseud. Make It Simple) 37 Maśluszczak Franciszek 89 Massalska Barbara 6 Matejko Jan 438 Matejkowska Alicja 16 Matisse Henri 58 May Marcus 37 Mazur Alicja 6 Mazurczyk Alicja 4 Mazurczyk Dorota 16 Mazurek Waldemar 159 Mccurry Steve 2 Mckenzie Winifred 1 Meisner (mejzner) Salomon (majzner) 13 Meler Adam 66 Meller Katia 42 Mene Pierre Jules 26 Menkes Zygmunt 235 Menkes Zygmunt Józef (sigmund, Sigmond) 43 Merian Matthäus 11 Merwart Paweł 40 Mesjasz Edward 50 Meyerheim Hermann 3 Meyerheim Paul 6 Meyerheim Paul Wilhelm 5 Meyer Wilhelm 10 Micek Sławomir 246 Michalak Antoni 17 Michalewicz Marcin 57 Michalik Borys 145 Michalska-Bąk Justyna 63 Michalska Justyna 63 Michalska Sylwia 60 Michoń Maria 123 Mierzejewski Andrzej 10 Mieszko Joanna 103 Mieszko-nita Joanna 15 Mieszkowska-dalecka Krystyna 2 Mikołajczak Marcin 20 Mikołajczyk Joanna 80 Mikulska Patrycja 310 Milaniuk Angelika 8 Milaniuk-mitruk Angelika 6 Miliński Bogdan 4 Miliński Dariusz 140 Mil Zbigniew 17 Miro Joan 332 Miscewy Mieczysław 66 Misztal Joanna 231 Mitka Aleksander 23 Mitoraj Igor 801 Mizeracka Anna 2 Mizeracka-zielińska Anna 2 Mlącki Dariusz 45 Młodożeniec Piotr 126 Młodożeniec Stanisław 276 Modzelewski Jarosław 154 Mohr Karl 7 Mokwa Marian 185 Mol Carl 8 Moniuszko Jan 49 Moniuszko Jan Czesław 44 Moń Sebastian 29 Morozowa Tatiana 7 Mosblech Wilhelm 5 Mosblech Wilhelm C. 5 Mroczka Michał 72 Mrożewski Stefan 228 Mrozowska Joanna 156 Muda Wojciech 89 Mulawa Martha 10 Munch Edvard 35 Munia Weronika 19 Munzer Barbara 28 Mura Beata 151 Muraszko Magdalena 22 Murawska Beata 80 Musiał-Tomaszewska Beata 29 Musiolik Romuald 92 Muśko Iga 4 Muszelik Edyta 8 Muter Mela 167 Muter Mela (mutermilch Maria Melania) 166 Mużyło-Bajsarowicz Sylwia 14 Mużyło Sylwia 32 Mytko Eliza 7 Nalepa Marzena 18 Nałęcz Włodzimierz 21 Napieraj Jakub 48 Narzyński Juliusz 86 Nasser Diana 4 Naumowicz Paweł 276 Nazarewski Ryszard 79 Nehrebecki Władysław 11 Nehring Maciej 29 Nesterowicz Maciej 33 Neumann-hiszpańska Maria 41 Newton Helmut 52 Nicolet Théophile 1 Niedźwiedź Paweł 7 Niedźwiedź Wanda 3 Niekrasowa Maria 49 Nieścier Tadeusz 19 Niesiołowski Tymon 244 Niestrawska Monika 11 Niewdana Jakub 216 Niewiadomska Maria 9 Niewiński Kamil 62 Nikanchuk Tatiana 5 Nikifor Krynicki 662 Nocoń Cyprian 74 Nogaj Anna 14 Nogaj Piotr 149 Norblin Jan 53 Norblin Stefan 12 Nossek-Dżaluk Katarzyna 6 Novak-Zempliński Maksymilian 83 Novostavskiy Yaroslav 9 Nowacki Adam 92 Nowacki Andrzej 105 Nowak Adam 8 Nowak Krystyna 60 Nowakowska Krystyna 67 Nowak Wiesław 47 Nowicka Halina 16 Nowicki Tomasz 7 Nowiński Mirosław 82 Nowosad Diana 42 Nowosielski Jerzy 745 Nowotna Wiktoria 12 Ochonko Eugeniusz 122 Okliński Jan 6 Olbiński Rafał 2182 Olczyk Andrzej 10 Olech Agnieszka 57 Olejniczak Grzegorz 57 Olejniczak Jacek 31 Olek Łukasz 11 Oleszkiewicz Anna 72 Oleszkiewicz Paweł 10 Olewiński Ryszard 14 Olpiński Jan Kazimierz 23 Olpiński Kazimierz 25 Olszewski Zbigniew 77 Ondrusek Franz 1 Opała Jacek 150 Opałka Roman 211 Oracki Mieczysław 58 Oracki-serwin Mieczysław 57 Orłowski Aleksander 51 Orzechowska Anna 23 Orzechowska Anna Julita 22 Orzechowski Janusz 77 Ossowska Kamila 42 Ostaficzuk-Olbrychska Ewa 55 Ostoja-Chrostowski Stanisław 58 Ostrogórski Jerzy 2 Ostrowski Jan 199 Ostrowski Jan Bonawentura 186 Ostrowski Kazimierz 37 Ostrzeszewicz Krzysztof 39 Owczarek Łukasz 380 Pabel Grzegorz 6 Pabis Małgorzata 164 Padol Agata 100 Pągowska Teresa 142 Pągowski Andrzej 24 Pająk Krzysztof 78 Pala Martina 14 Palczak Karol 14 Palla Martina 27 Paluch Marek 41 Pałka Witold 64 Pałucha Jacek 153 Pamuła Jan 90 Panasiuk Teresa 85 Panchuk Igor 13 Panek Jerzy 579 Panfil Józef 115 Pankiewicz Józef 101 Panko Katarzyna 32 Papke Adam 56 Paris Ronald 1 Pasek Zofia 10 Pastushek Henadzi 16 Pastuszek Małgorzata 39 Pataraia David 125 Patelczyk łukasz 57 Paumelle Francesco 1 Pawlak Włodzimierz 293 Pawlik Joanna 19 Pawłowska Joanna 19 Pawłowska Olga 13 Pawłowski Daniel 29 Pawłowski Jerzy 44 Pawłowski Krzysztof 53 Pazdalska Anna 16 Pękacz Marek 30 Pęksa Jolanta 13 Pęksyk Edyta 14 Pela Magdalena 13 Pelc Wojciech 97 Pelipas Olga 97 Pello Ewa 23 Penke Magdallene 40 Perfecki Leon 1 Petritsky Anatoli 5 Piasecki Robert 109 Piątek Aleksandra 48 Piątek-Grabczyńska Małgorzata 27 Picasso Pablo 475 Picz Jaremi 34 Piechnik Eliza 70 Piecko Piotr 26 Pieczyńska Zuzanna 2 Piekarski Wojciech 337 Pielucha Daniel 75 Pieniążek Józef 408 Pieronkiewicz Ewa 7 Piestrzeniewicz Pola 151 Piętka Patrycja 47 Pietkiewicz Bohdana 3 Pietkiewicz Rajmund 6 Pinkas Henryka Lila 6 Pinkas Lila Henryka 7 Pink Lutka 24 Piórek Anna 82 Piórko Marta 163 Piórko Marta Julia 155 Piotrowiak Anna 199 Piotrowska Oliwia 27 Piotrowski Antoni 62 Piotrowski Ryszard 21 Piskorz Piotr 340 Piskozub Paweł 37 Pitucha Emilia 18 Piwowarska Monika 18 Piwowarska Monika (z D. Przybyszewska) 17 Pleszyński Grzegorz 28 Plewa Katarzyna 113 Plich Henryk 20 Plucha Jerzy (jurp) 5 Płóciennik Henryk 650 Płonka Anna 66 Płoński Michał 16 Płotnikow Konstantyn 138 Pochwalski Kasper 522 Pociecha Michał 22 Poczmański Kazimierz 9 Podkańska Barbara 13 Podlasiński Jacek 64 Podrazik Władysław 18 Podsadecki Kazimierz 500 Polewka Józef 28 Polic-Patkowska Katarzyna 78 Polkowski Oskar 109 Polo Marco 30 Połacik Magdalena 145 Ponińska Elżbieta 44 Popczyk Józef 24 Popiel Andrzej 25 Popiel Tadeusz 25 Popławska Katarzyna 2 Popov Victor 3 Porada Daniel 14 Porada Paweł 256 Pośrednik Ryszard 5 Potrzebowski Jerzy 157 Potyra Eliza 25 Powała Marzanna 85 Powałka Jan 4 Priebe Rudolf 49 Primus-Ziarnowska Ilona 10 Prządka łukasz 46 Przepióra Anna 3 Przewłocki Stanisław 140 Pszczółkowska- Kasten Barbara 5 Pszon Bartosz 60 Pszonka Anna 25 Ptak Grzegorz 25 Puchalik Stanisław 18 Pushkarova Hanna 29 Puskarczyk Beata 30 Rabsztyn Ryszard 270 Raczkowska Anna 2 Raczyńska Dorota 35 Raczyński-krzyr Krzysztof 10 Raczyński Krzysztof 26 Radziemska-Kądziela Wiktoria 8 Radziewicz Grzegorz 92 Rafalski Andrzej 45 Rafflewski Arkadiusz 23 Rakoczy Marlena 117 Raksimowicz Barbara 30 Rapacki Józef 141 Räsänen Kauko Kalervo 1 Rassalski Stefan 38 Rebeyrolle Paul 6 Reinhardt Sebastian Carl Christoph 1 Reiss-litke Celina 38 Reiter Julia 102 Rejner Michał 73 Rekiel Katarzyna 23 Rekowska Alicja 19 Rembieliński Piotr 102 Renata Magda 125 Richter Danuta 44 Ritter Maria 42 Robotycka Paulina 72 Rochoń Magdalena 164 Rogowski Tadeusz 298 Rojek Olga 13 Rojkowski Jerzy 2 Rokita Zuzanna 2 Rosciecha Agata 78 Rosell Alexander 2 Rosen Jan 34 Rosiński Ryszard 25 Rowińska Agnieszka 15 Różalski Jakub 47 Rózga Leszek 102 Rozmarynowska Małgorzata 17 Różowicz Eliza 13 Róż-Pasek Krystyna 258 Różyc Dariusz 122 Różyc Dariusz Franciszek 117 Różyc Franciszek 121 Rubaszewski Paweł 72 Ruchomski Arkadiusz 17 Rudziński Jerzy Wojciech 1 Rudzka-habisiak Jolanta 45 Ruminkiewicz Krystyna 106 Ruszczyński Jerzy 8 Rutkowski Adam 65 Rutkowski Adam Piotr 55 Rut Sebastian 1 Rybicki Zbigniew 3 Rybiński Michał 13 Rybi Stefan 30 Rybkowski Tadeusz 384 Rychter-Janowska Bronisława 279 Rychter Paulina 63 Rymarczyk Aleksander 17 Rynkiewicz Iwo 103 Rytel-Skorek Magdalena 202 Rzepecki Adam 13 Rzepka Allan 25 Saadon Joleet 6 Sacała Agnieszka 33 Sacha Marcin 18 Sadowska Ewa 35 Saeed Azhar Haitham 10 Sajewski Andrzej 151 Salamon Sabina 70 Salwiński Bogusz 4 Sam Pola 19 Sandecka-Ląkocy Anna 93 Saniewska Katarzyna 19 Sankowski Jarosław 7 Sarapata Joanna 208 Saudek Jan 7 Schab Dawid 72 Schiele Egon 73 Schreter Zygmunt 114 Sęk Małgorzata 35 Sękowski Józef 14 Selin Marlena 29 Sendlewska Gosia 55 Serafin Władysław 547 Serwin Magdalena 75 Serwin-Oracki Mieczysław 58 Setkowicz Adam 328 Setlak Sławomir 56 Sętowski Mikołaj 32 Seweryn Ewa 52 Seweryn Zbigniew 30 Sewiło Grzegorz 8 Seyna Walter 8 Siamro Tomasz 1 Siara Mirosław 2 Siarkowski Arkadiusz 13 Sibera Alina 10 Sichulski Kazimierz 222 Siciński Sławomir 181 Siedlec Jacek 54 Siek Andrzej 78 Siek Anna 4 Siemiradzki Henryk 162 Sierpiński Marek 127 Sikiewicz-Wojtaszek Aurelia 61 Sikora Jacek 159 Sitak Kamila 6 Sitarczyk Robert 21 Sitnikova Nadiia 83 Siuda Anita 88 Siudmak Wojciech 56 Siudmak Wojtek 98 Siwek Krystyna 2 Siwiec Marcelina 85 Siwiec Monika 86 Skarzyński Andrzej 8 Skarżyński Jerzy 28 Skatuła Agnieszka 39 Skawiński Grzegorz 12 Skoczek-wojnicka Mira 76 Skoczylas Władysław 426 Skolimowski Jerzy 12 Skórczewski Krzysztof 134 Skovgaard Theodor 2 Skrzydlewski Mateusz 10 Skrzypek Grzegorz 156 Skura Stanisław 1 Śliwa Aneta 134 Śliwka Krzysztof 46 Ślósarczyk Monika 74 Ślusarski Dariusz 99 Ślusarski Eugeniusz 25 Ślusarsky Dariusz 6 Słaboń-urbaniak Alicja 23 Sławniewicz Ewa 23 Słowik-Kwiatkowska Agnieszka 14 Smalej Grażyna 22 Smarowski Sebastian 45 Smolik Dominik 497 Smoła Artur 26 Śnieciński Bartłomiej 9 Sobczak Paweł 40 Sobel Judyta 73 Sobińska Małgorzata 37 Soćko Jan Aleksander 59 Sokół Leszek 26 Sokołowski Piotr 6 Solar Daria 12 Sołtan-Krzyżyńska Daria 10 Sołtysik Anna 7 Sołtys Justyna 30 Sosinowicz Hanna 23 Sowiak Radosław 81 Sowier-Kasprzyk Izabella 32 Sozaniecki Edmund 2 Sporski Alex 55 Sporski Wacław 82 Śramkiewicz Andrzej 5 Środowska Katarzyna 134 Sroka Jacek 173 Srokosz Agnieszka 7 Stach Rafał 125 Stachura Iwona 46 Stachura Jerzy 93 Stalmachow Wladislaw 19 Stańczak Kamil 65 Stanisławski Jan 141 Stanisz Anna 66 Stankiewicz Stefan 1 Stańko Leszek 247 Stańko Michał 148 Stanowska Kinga 2 Starościc Piotr 11 Starowieyski Franciszek 749 Starzycki Andrzej 8 Starzyński Henryk 15 Starzyński Henryk Franciszek 5 Stasiak Esma 39 Stażewski Henryk 304 Stec Grzegorz 20 Stelmach Katarzyna 24 Stępień Anna 94 Stępień Jan 7 Stępniak Małgorzata 63 Stępniewski Krzysztof 6 Sterling Marc 28 Stern Jonasz 113 Stern Mirella 119 Stokfisz-Delarue Jan 605 Stokfisz Jan 627 Strąk Justyna 8 Stratovich Walery 31 Stratovich Yuliya 71 Streitt Franciszek 35 Strokosz Marcin 84 Stroński Marian 21 Stroobant François 7 Stryjeńska Zofia 406 Strzałecki Jan 21 Strzałecki Janusz 21 Strzałecki Janusz (jast) 20 Strzelecki Kamil 1 Studencki Stanisław 14 Studnicki Juliusz 133 Stunżans Ernest 13 Styka Jan 103 Styka Tadeusz 78 Suchanek Antoni 205 Suder Jerzy Stanisław 36 Suder Stanisław 38 Suder Stanisław Jerzy 37 Suffczyński Michał 18 Sugintas Stanisław 13 Sumiga Jan 14 Surmacz Dominika 32 Surowiec Łukasz 41 Susek Marta 12 Suzin Adam 1 Świątecki Bartosz 36 Świdecka Karolina 4 Świderski Paweł 40 Świerzy Waldemar 123 Świeszewski Maciej 32 Świgulska-Jop Vanessa 84 Świgulska Mariola 892 Świgulska Vanessa 206 Swoboda Adam 140 Sysło Łukasz 64 Szabat Natalia 16 Szabra Paulina 30 Szancer Jan 162 Szancer Jan Marcin 162 Szarek Marta 46 Szarek-michalak Marta 39 Szczepaniec Andrzej 402 Szczepkowski Jan 99 Szczęsny Marek 15 Szczukowska Alicja 40 Szczurek Anna 13 Szczurek Maciej 33 Szczur Piotr 34 Szczypiński Mateusz 16 Szeląg Karolina 52 Szewczenko Konstanty 91 Szewczyk Feliks 14 Szewczyk Izabela 52 Sznejwejs Andrzej 4 Szołdra Artur 17 Szot Aldona 14 Szpinger Włodzimierz 21 Szprynger Anna 146 Szpyt Janusz 82 Sztamborska Marlena 10 Szukalski Stanisław 126 Szumska Joanna 107 Szwabe Magda 31 Szwed Arkadiusz 122 Szwed Monika 7 Szydłowska Katarzyna 38 Szymańska Jagoda 22 Szymański Jakub 77 Szymkiewicz Stanisław 5 Szymonik Natalia 1 Szymusik Bogumiła 9 Szynal Natalia 24 Szynkarczuk Jacek 34 Szypluk Maria 14 Szyszko Władysław 11 Tabiński Jan 2 Tais Tomasz 23 Tajak Anna 27 Talka Sebastian 52 Tanajewski Krzysztof 22 Tański Czesław 11 Tarasewicz Leon 169 Tarasiewicz Bożena 41 Tarasin Jan 541 Tarczyński Czesław 6 Targońska Magdalena 12 Tchórzewski Jerzy 116 Tekieli Urszula 39 Telega Marcin 20 Temel Barbara 14 Tereszkiewicz Katarzyna 34 Terlikowski Włodzimierz 291 Tetmajer Włodzimierz 198 The Krasnals 151 Thomassin Desire 14 Tobolewski Tomasz 91 Tomalak Stanisław 181 Tomicka Anna 24 Toulouse-Lautrec Henri 67 Towpik Łukasz 17 Troc Andrzej 17 Trochim Alicja 140 Trochim Anna 158 Trochim Anna Alicja 138 Trojan Henryk 106 Trojan Mirosław 16 Troxler Niklaus 2 Trusik Piotr 111 Trusz Iwan 127 Truszkowski Stanisław 4 Tukan-wolski Eugeniusz 1243 Tuliuk Artem 59 Tumielewicz Czesław 190 Tutka Slumsi 6 Tuźnik Andrzej 48 Tworek Janusz 62 Tycz Viola 237 Tyczyński Jacek 42 Tymińska Marta 135 Tymusz Halina 9 Uchman Magdalena 50 Unierzyski Józef 21 Urbaniak Alicja 25 Urbaniak Maciej 28 Urbaniak Roch 18 Urbanowicz Natalia 31 Urbański Rafał 10 Urtnowski Theodor 28 Uryszek Marzena 95 Usarewicz Magdalena 7 Ustinovich Julia 15 Utzig-Sekular Krystyna 1 Uziembło Henryk 102 Vasarely Victor 330 Vasilendiuc Serge 106 Vitecka Śnieżana 3 Voitekhovitch Vadim 43 Volosnikov Igor 63 Wagner Jan 54 Wahl Alicja 62 Wajda Andrzej 58 Walczak Jacek 30 Walendykiewicz Kamila 15 Walter Grzegorz 16 Wałkuski Wiesław 32 Wanat-Tenerowicz Justyna 73 Waniek Eugeniusz 48 Warhol Andy 323 Wasilewska Ewelina 98 Wasilewski Andrzej 16 Wasilewski Antoni 17 Wasilewski Czesław 170 Wasilewski (ignacy Zygmuntowicz) Czesław 170 Wasilewski Jakub 52 Wasilewski Mieczysław 21 Wasiołek Józef 174 Wąsowicz Dariusz 43 Waszak Emilia 82 Wątor Adam 161 Wawro Marek 9 Wawrzynowicz Zofia 73 Wdowski Dominik 11 Wedecki Stanisław 7 Weiss Irena 543 Weissowa Irena 207 Weiss Wojciech 1107 Wejman Stanisław 45 Wenska Sylwia 79 Wereszczyńska Agata 29 Weroński Kamil Ksawery 3 Werpachowska Anna 6 Whielki Krasnal 14 Widełka Adam 15 Widmańska Katarzyna 5 Więciorek Tadeusz 3 Więcław Jolanta 19 Wieczorek Ewa 48 Wieczorek Krzysztof 42 Wiencek Anna 1 Wierciak Zygmunt 28 Wierkowska-Rogowska Iwona 66 Wierzbicki Maciej 79 Wilczkiewicz Erazm 150 Wilk Agnieszka 52 Wilk Luiza 1 Wilkoń Józef 640 Winiarski Ryszard 190 Winiecka Iwona 2 Wirpszo Andrzej 63 Wiśniewska Anna 17 Wiśniewska Anna (anna Lucid) 17 Wiśniewska Ewa 27 Wiśniewska Kaja 42 Wiśniewska Zuzanna 12 Wiśniewski Robert 40 Wiszniewska Aleksandra 130 Witkiewicz Stanisław 210 Witkiewicz Stanisław Ignacy 188 Witkowska Ewa 17 Włodarczyk Tomasz 93 Włodarski Marek (henryk Streng) 110 Wnuk-Moskalska Kinga 84 Wojciechowicz Kamila 17 Wojciechowicz-Krauze Kamila 6 Wojciechowska Henryka 36 Wojciechowska Magdalena 43 Wojewoda Iwona 14 Wojnarowska Ewa 9 Wojnarowski Antoni Janusz 16 Wojnicka Marta 30 Wojnowski Damian 85 Wojtylak Dominika 5 Wolf Maja 1222 Wolska Jadwiga 41 Wolski Eugeniusz 1244 Wołek Jan 38 Woroniec Piotr 208 Worsztynowicz Monika 6 Woźniak Agnieszka 6 Woźniak Błażej 5 Woźniak Dominik 24 Woźniak Magdalena 4 Wróbel Paweł 90 Wróblewski Aleksy 8 Wroniszewska Barbara 41 Wroński Andrzej 205 Wsiołkowska-żelewska Ewa 5 Wulczyńska-Kieloch Dorota 6 Wyczółkowski Leon 435 Wygrzywalski Feliks 231 Wygrzywalski Feliks Michał 193 Wypustek Barbara Raksimowicz 30 Wysocki Stanisław 140 Wyspiański Stanisław 276 Wywiórski Gorstkin Michał 166 Yakacik Pervin 83 Yasin Aleksander 99 Yasin Aleksandr 84 Yerka Jacek 351 Yezak Paula 13 Zabawa Maciej 42 Ząbek Katarzyna 43 Zaborowska Janina 23 Zaborowski Antoni 1 Zaborowski Michał 30 Zając Anna 20 Zając-Slapnicar Joanna 39 Zakrzewski Paweł 541 Zakrzewski Włodzimierz 134 Zalewska Anna 20 Zalewska Magdalena 92 Zalewska Paulina 169 Załucki Bartłomiej 75 Załucki Łukasz 29 Zamarska Marta 1 Zarębska Wiktoria 13 Żarów Diana 13 Zawada Ernest 70 Zawadowicz Joanna 55 Zawadowicz-Mikołajczyk Joanna 52 Zawadzka Adrianna 27 Zawadzka Anna 40 Zawadzka Ewa 86 Zawadzki Dariusz 15 Zawadzki Dariusz (yogoro) 14 Zawadzki Piotr 78 Zawadzki Zdzisław 10 Zbień Daria 67 Zdobylak Dawid 68 Zdybał Mariusz 109 Żegalski Leszek 77 Żejmo Krzysztof 17 Żelechower-aleksiun Mira 6 Zeman Tymoteusz 4 Zemła Gustaw 24 Zendel Gabriel 14 Ziarnowska Ilona 10 Zięba Sławomir 22 Ziębińska Katarzyna 66 Ziegler Walter 9 Zielaskowska Gossia 229 Zielińska Anna 18 Zieliński Jan 49 Zieliński Janusz 25 Zieliński Karol 6 Ziembicka Barbara 9 Ziemski Jan 66 Zięta Oskar 116 Zimmermann Rita 1 Zin Wiktor 163 Ziółkowska Jolanta 44 Żmurko Franciszek 67 Znajomski Robert 37 Żochowska Ewa 34 Zosiak Andrzej 27 Żuchowski Zbigniew 3 Zucker Jacques (jakub Cukier) 22 Zucker Jakub 194 Zujewicz Andrzej 73 Żuławski Marek 20 Żurański Andrzej 78 Żurawski Stanisław 354 Zwoliński Waldemar 3 Zwoniarski Jacek 2 Zyga Marek 31 Żyngiel Krzysztof 389
keyboard_arrow_up