Władysław Serafin urodził się w 1905 roku, zmarł w roku 1988 roku. Związany z krakowskim środowiskiem artystycznym, uczeń krakowskiej ASP, studiował w pracowniach Fryderyka Pautscha i Władysława Jarockiego. Dyplom uzyskał w 1932 roku. Artysta malował widoki Krakowa, tatrzańskie pejzaże i martwe natury, posługując się techniką olejną i pastelową. Kładł szczególny nacisk na warstwę kolorystyczną, interesował się też problemem światła i jego oddziaływaniem na relacje barwne. Krajobraz oraz weduta stanowią główny trzon jego sztuki. Duży wpływ na rozwój twórczości artysty odegrały także martwe natury, zwłaszcza studia bukietów kwiatów. Serafin podejmował również tematykę portretu, malarstwa religijnego i scen ujmowanych we wnętrzach. Malarz był niezwykle biegły warsztatowo, potrafił doskonale dobrać technikę i sposób malowania. Jego ulubionymi technikami malarskimi były olej, akwarela oraz pastel. Artysta brał udział w Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki. Jego prace były też prezentowane na Wystawie Piętnastolecia Muzeum Narodowego w Warszawie.